Nowy katalog IKEA 2018 – coś nowego!

Nowy katalog IKEA 2018 - coś nowego! | Polenka.pl

Już jest nowy katalog IKEA 2018! Wielu z Was zapewne pomyśli znowu biel, szarość, skandynawski minimalizm. Oj, nie… tym razem IKEA naprawdę zaskakuje. Klasyczne aranżacje zastąpił bardziej eklektyczny styl. Pojawia się glamour ze złotymi akcentami, tropikalny klimat z motywami zwierzęcymi i roślinnymi, a także styl orientalny z produktami z naturalnych materiałów. A wszystko to okraszone głębokimi i nasyconymi kolorami takimi jak ciemna zieleń, mocny róż, morski błękit i elegancki złoty.

Nowy katalog IKEA 2018 - coś nowego! | Polenka.pl
 
Na nowy katalog czekałam z ogromną niecierpliwością, ponieważ bardzo zainteresowały mnie zapowiedzi i zdjęcia, które co jakiś czas pojawiały się w sieci.  Hasłem przewodnim nowego katalogu jest “Make room for life”, co po przetłumaczeniu może oznaczać “Zrób miejsce na życie”. Mówiąc wprost chodzi o to, żebyśmy w naszych czterech kątach stworzyli taką przestrzeń, w której będzie nam się żyło jak najlepiej i po swojemu. To czas na zastanowienie się nad tym co kochamy robić, czego potrzebujemy, jakie są nasze pasje i zrobienie miejsca właśnie dla nich.

Nowy katalog IKEA 2018 - coś nowego! | Polenka.pl
 

Katalog IKEA 2018

Tematem przewodnim nowego katalogu jest pokój dzienny, któremu poświęcono najwięcej uwagi. To właśnie tam jest zamknięte życie domu i to tam spędzamy najwięcej czasu – wypoczywamy, spotykamy się z resztą domowników, a nawet pracujemy. Inspiracje pokazują jak w łatwy sposób odmienić to miejsce na wiele różnych sposobów.

Katalog liczy 326 stron pogrupowanych tematycznie, w których znajdziemy aranżacje całych wnętrz. Zobaczymy także meble, dodatki, dekoracje i tekstylia podzielone na pomieszczenia, m.in. do salonu, kuchni, jadalni, sypialni i łazienki.

Nowy katalog IKEA 2018 | Polenka.pl
 

Co mnie zaskoczyło?

IKEA była dotąd znana z minimalizmu, czystej bieli i szarości oraz ostrożnego podejścia do mocnych barw. Przede wszystkim zaskoczyła mnie ilość intensywnych kolorów. W nowym katalogu znajdziemy feerię barw na meblach, dodatkach, a nawet na ścianach. Byłam w sklepie kilka tygodni temu, w momencie, w którym powstawały nowe aranżacje wnętrz. Już wtedy zaskoczyły mnie bardzo ciemne pomieszczenia ze ścianami pomalowanymi na mocne, głębokie kolory. Pomyślałam sobie wtedy, że coś się święci. I nie myliłam się!

 

Moja lista zakupów

Moje mieszkanie jest już urządzone, dlatego nie planuję dużych zmian. Brakuje mi jednak kilku dodatków, które idealnie uzupełnią moje wnętrza. Szukam ładnych poduszek do salonu, najlepiej w odcieniach błękitu, granatu i szarości. W katalogu znalazłam kilka ciekawych propozycji – zobaczymy jak będą prezentowały się na żywo.

Najbardziej wpadły mi w oko złote sztućce. Już jakiś czas temu rozglądałam się za podobnymi, ale niestety nigdzie ich nie znalazłam.

Katalog IKEA 2018 - złote sztućce
fot. ikea.com

Na mojej liście znalazła się także kratka do biura, do której można przypiąć wszelkie inspiracje i zapiski. Sami zobaczcie. Czyż ona nie jest idealna?

Kratka IKEA 2018
fot. ikea.com

Nowy katalog IKEA 2018 - coś nowego! | Polenka.pl
 
Podsumowując przyznam szczerze, że jestem zauroczona! Od dawna nie miałam tak ogromnej dawki inspiracji. IKEA złamała schemat, z którego była do tej pory kojarzona. Zapewne znajdzie się teraz wielu przeciwników tego ruchu, ale moim zdaniem było warto ponieść takie ryzyko i złamać nasze przyzwyczajenia.


Tutaj znajdziecie nowy katalog online IKEA 2018. Zapraszam Was także na pozostałe wpisy w kategorii WNĘTRZA.

Widzieliście już najnowszy katalog IKEA? Jeśli tak, to co myślicie o zmianach i nowościach? 

Close