Mój wymarzony dom

Mój wymarzony dom | Polenka.pl

Jako dziecko marzyłam o moim własnym domku pomalowanym na biało, z czerwonym dachem i koniecznie z kominem z cegły. Do drzwi miała wieść ścieżka ułożona z płaskich kamieni, a obok powinien być duży ogród pełen letnich kwiatów i krzewów. Taka wizja często pojawiała się na moich rysunkach. Wiele z tych elementów nadal jest w sferze moich marzeń, jednak teraz wiem, że dom to nie tylko cztery ściany, ale przede wszystkim kochająca się rodzina.

Mój wymarzony dom - idealny projekt | Polenka.pl
Mój wymarzony dom – projekt Dom przy Cyprysowej 15 K KRK1381

Wszędzie dobrze…

Ale w domu najlepiej! Jestem domatorką, dlatego czas spędzony w domu wcale nie kojarzy mi się z nudą. To miejsce, z którego potrafię czerpać energię, ale także wypoczywać. Moje cztery kąty dają poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Dużą uwagę zwracam na estetykę i lubię otaczać się ładnymi przedmiotami. Uwielbiam urządzać i dekorować wnętrza. Cieszy mnie, kiedy słyszę od znajomych, że nasze mieszkanie jest piękne. Jednak urządzając nasze cztery kąty nigdy nie myślałam o tym, aby było modnie czy jak ze zdjęć z pinterest. Upiększałam je, ponieważ spędzam w mieszkaniu dużo czasu, dlatego wszystko musiało współgrać z moim stylem życia i poczuciem estetyki.

Dziś postanowiłam trochę pomarzyć i opowiedzieć Wam o moim idealnym domu.

Jak wygląda mój wymarzony dom? | Polenka.pl

Jak wygląda mój wymarzony dom?

1. Atmosfera

Dom jest zawsze tam, gdzie są najbliżsi, dlatego to właśnie atmosfera jest na pierwszym miejscu mojej listy. Moje cztery kąty muszą być hyggelig, czyli otoczone ciepłem i spokojem. Jak wcześniej wspomniałam jestem domatorką. Czasem do pełni szczęścia wystarczy mi kubek ulubionej kawy i rozmowa z bliską osobą. Mogę nawet powiedzieć, że moje życie towarzyskie toczy się najczęściej w domu. To właśnie dlatego kategoria przyjęcia jest na blogu często aktualizowana i dopieszczana.

Kiedy potrzebuję chwili wyciszenia idę do mojego ulubionego kącika w rogu sypialni, gdzie stoi duży, szary fotel – zwany uszatkiem. To miejsce idealne, aby zwinąć się w duży ciepły koc, z kubkiem gorącej herbaty w jednej ręce i z książką w drugiej.

Idealny dom - atmosfera | Polenka.pl

2. Otoczenie

Nie mam jeszcze swojego ulubionego miejsca na ziemi, gdzie chciałabym osiąść na stałe. Wiem tylko jedno, że na pewno nie będzie to centrum dużego miasta. Cenię sobie spokój i otoczenie natury, dlatego mój wymarzony dom powinien być położony wśród zieleni i otoczony lasem. Piękno przyrody, zapach łąki i melodie wyśpiewywane przez ptaki – świetny sposób na relaks! Wystarczy tylko wyjść na werandę…

Jak widzicie, jestem zdecydowanie zwolenniczką tradycyjnych rozwiązań i najlepiej czuję się w rustykalnych klimatach.

 

3. Dobry projekt

Kiedyś nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo ważny jest projekt domu. Podczas przeglądania katalogów największą uwagę zwracałam na wygląd. Dom musiał być po prostu ładny, co wcale nie oznaczało, że będzie funkcjonalny. Kusiły mnie piękne wizualizacje projektu, ogrodu i pomieszczeń… a przecież kolory ścian czy dachu można zmienić.

Teraz wiem, że najpierw należy zastanowić się nad naszymi potrzebami i to właśnie z nich powinien wynikać metraż oraz rozplanowanie pomieszczeń. Jednym z kluczowych elementów, na który zwracam uwagę to ekspozycja. Przez ponad rok mieszkałam w dość ciemnym mieszkaniu i ten okres dał mi w kość. Światło dzienne ma dla mnie ogromne znaczenie, ponieważ pozytywnie wpływa na nastrój, a w dodatku nic nie budzi tak przyjemnie jak wpadające do sypialni promienie słoneczne o poranku. Uwielbiam jasne pomieszczenia, dlatego mój wymarzony dom musi mieć duże okna, a najlepiej duże, przeszklone drzwi w salonie z wyjściem na taras lub ogród.

Niedawno polubiłam gotowanie, dlatego chciałabym mieć dużą kuchnię na wpół otwartą na jadalnię i salon. Te pomieszczenia są sercem domu i powinny pomieścić wszystkich domowników. Zamiast dużej garderoby wolałabym spiżarkę, w której będą przechowywane domowe przetwory i warzywa. Na parterze powinien znajdować się mały gabinet, a reszta sypialni na poddaszu. Więcej wymagań chyba niem mam. Z pewnością mój wymarzony dom musi być dla mnie piękny, ale również dostosowany do stylu życia wszystkich domowników.

Extradom - projekty domów | Polenka.pl
Extradom – projekty domów jednorodzinnych

Wybór projektu wymarzonego domu to jedna z najważniejszych decyzji. Jeśli szukacie własnych czterech kątów, zajrzyjcie do Extradom, gdzie znajdziecie ciekawe projekty domów jednorodzinnych. Ja już mam kilku faworytów!

Tak jak każdy budynek musi posiadać solidne fundamenty, tak nasz dom również powinien opierać się na najlepszych wartościach. Dom bez kochającej się rodziny – jaki piękny by nie był – nie będzie istniał. Ciepło domowego ogniska jest ważne dla każdego z nas, dlatego w tym przypadku warto marzyć!

A jak wygląda wasz wymarzony dom? 


Wpis powstał przy współpracy z Extradom

Close