Jak urządzić mały balkon? Szybka metamorfoza

Jak urządzić mały balkon? Szybka metamorfoza

Uwielbiam spędzać ciepłe letnie popołudnia i wieczory na tarasie lub balkonie. Dużo poduch, książka i lemoniada – to mój przepis na udany wypoczynek. Jeszcze niedawno myśl o balkonie przyprawiała mnie o zawrót głowy. Po zimie zastałam brudne zacieki z ziemi, a nawet mech. Z powodu kontuzji kolana ze sprzątaniem wstrzymałam się aż do końca maja. 

Chciałam, aby mój balkon był utrzymany w stylu egzotycznym i boho. Wybrałam donice z terakoty w pięknym ceglanym kolorze, w których posadziłam palmę, eukaliptus, oleander, hortensję i różę. Do tego stylu pasują także sukulenty. W poprzednich wpisach pokazywałam jak zrobić geometryczną doniczkę i terrarium na sukulenty i kaktusy.

Jakie kwiaty na balkon?

Balkon przed metamorfozą

Na zdjęciach balkon wygląda na całkiem duży, ale to jedynie kwestia ujęć i jasnych kolorów, które optycznie go powiększają.

Balkon przed metamorfozą

Jak urządzić mały balkon?

Najważniejszy jest dobór odpowiednich mebli. Na małym balkonie trudno zmieścić ogromny stół z wieloma krzesłami. Mój stolik i krzesła są składane, dlatego bardzo łatwo je złożyć i schować w piwnicy. Wszystko dosunęłam do ściany, aby po drugiej stronie było miejsce na przejście.

Kiedy zapowiada się ładna pogoda przykrywam blat wzorzystym obrusem i kładę wazon z kwiatami lub doniczkę. To własnie tutaj najczęściej jemy obiady i kolacje. Wieczorem zapalam świece i lampion, który powiesiłam nad stolikiem.

Szybka metamorfoza balkonu

Po lewej stronie ułożyłam rośliny w donicach. Podczas ulewy deszcz zalewa bok balkonu, dlatego nie mogłam sobie pozwolić na drewniane kwietniki i skrzynki. Kiedy zanosi się na deszcz przesuwam wszystkie kwiaty pod ścianę.

Metraż mojego balkonu skreślił wygodny leżak, dlatego na podłodze rozkładam mały dywanik i poduchy. To idealne miejsce na opalanie się, czytanie książek i wieczorny odpoczynek.

Mały balkon po metamorfozie. Stół i krzesła na balkon

Jak urządzić mały balkon? Styl bohoWszystkie elementy na balkonie są mobilne – bardzo szybko można je złożyć i wynieść. Jak widzicie bez wkręcania i malowania także można zrobić małą metamorfozę.

A jak wyglądają Wasze balkony?

Close