Szwajcarskie Alpy robią wrażenie! Zermatt i Saas-Fee

Szwajcarskie Alpy robią wrażenie! Zermatt i Saas-Fee

Mało jest takich miejsc, które zrobiły na mnie tak ogromne wrażenie jak szwajcarskie Alpy. Może dlatego, że uwielbiam górskie krajobrazy, piękną przyrodę i drewnianą architekturę. Sama podróż była pełna emocji, ponieważ pokonaliśmy samochodem wiele serpentyn i wjechaliśmy na wysokość 1800 metrów n.p.m.

Szwajcarskie Alpy robią wrażenie! Zermatt i Saas-Fee

Zermatt i imponujący Matterhorn

Naszym celem podróży było znane szwajcarskie miasteczko Zermatt, które położone jest u podnóża majestatycznego szczytu Matterhorn (4478 m n.p.m.). Wjazd do tej miejscowości mają tylko samochody elektryczne lub dorożki, dzięki czemu możemy cieszyć się świeżym powietrzem. Zatrzymaliśmy się w pobliskiej miejscowości Täsch, która jest ostatnim miejscem gdzie można wjechać samochodem spalinowym. Jednak bez problemu dostaniemy się do centrum Zermattu kolejką, która kursuje bardzo często.

Zermatt - opinie | Polenka.pl

Zermatt - opinie | Polenka.pl

Zermatt - opinie | Polenka.pl

Zermatt i imponujący Matterhorn | Polenka.pl

Dla pasjonatów zimowych szaleństw jest to raj na ziemi. Trasy zjazdowe Matterhorn Ski Paradise liczą 360 kilometrów, a latem istnieje możliwość zjazdów na lodowcach. W dodatku można jeździć także po części włoskiej. W tym roku z uwagi na moje kolano musiałam darować sobie narty. Na szczęście mój mąż robił obszerne relacje foto-video, dlatego troszeczkę poczułam atmosferę tego kurortu narciarskiego.

Nasze video z Matterhorn Ski Paradise

 

Last Christmas in Saas-Fee

Jestem pewna, że kojarzycie ten szwajcarski kurort narciarski. Dlaczego? Zapewne oglądaliście teledysk do piosenki Last Christmas zespołu Wham!, który był kręcony właśnie w tej miejscowości. Na żywo widoki zapierają dech w piersiach! Panorama zaśnieżonych Alp i lodowców, miasteczko pokryte drewnianymi domkami, czyste powietrze i piękna pogoda – czego chcieć więcej.

Chciałam odnaleźć drewniany dom z klipu, jednak nie było to wcale takie łatwe. Jeśli będziecie mieć kiedyś okazję odwiedzić Saas-Fee, to warto pamiętać, że w każdy czwartek o 16 spod biura informacyjnego do tego miejsca wyrusza grupa wraz z przewodnikiem.

Last Christmas in Saas-Fee | Polenka.pl

Kurort narciarski w Saas-Fee | Polenka.pl

Video z Saas-Fee

Byliśmy tak zauroczeni tym miejscem, że zrobiliśmy bardzo niewiele zdjęć jak na czterodniowy wyjazd. Kiedy mąż szusował na stoku, ja szwędałam się po uroczych uliczkach i czytałam książkę wygrzewając się w słońcu. Z tego miejsca można korzystać nie tylko będąc zapalonym narciarzem.

Żeby nie było, że “cudze chwalicie”… Wychowywałam się na południu Polski, dlatego górskie krajobrazy są dla mnie najpiękniejsze i właśnie w takich miejscach czuję się najlepiej. Nasze Tatry są równie imponujące, jeszcze nie widziałam piękniejszych dolin, którymi można spacerować godzinami.

Zapraszam także na pozostałe wpisy o Alpach i Szwajcarii.


Jakie krajobrazy Wy lubicie najbardziej? Te górskie czy nadmorskie?

Close