Chamonix Mont Blanc

Chamonix Mont Blanc. Kolejka na Aiguille du Midi

Dziś zabieram Was do niezwykłego miejsca, z którego można podziwiać panoramę alpejskich szczytów.

Chamonix to przepiękne francuskie miasteczko, otoczone wysokimi górami, nad którymi króluje Mont Blanc. To właśnie z tego miejsca można wjechać kolejką na Aiguille du Midi, czyli szczyt na wysokości 3842 m n. p. m. Widoki z tego miejsca zapierają dech w piersiach. To także najbliższa odległość z której można zobaczyć Mont Blanc (nie będąc alpinistą).

Widok z Aiguille du Midi w kierunku Grandes Jorasses
Widok z Aiguille du Midi w kierunku Grandes Jorasses

 

Chamonix Mont Blanc - widok z Aiguille du Midi
Chamonix Mont Blanc – widok z Aiguille du Midi

 

mont_blanc_polenka_1a

 

Kolejka na Aiguille du Midi

Na szczyt Aiguille du Midi w łatwy sposób można dostać się kolejką, która zaliczana jest do najwyżej położonych kolejek na świecie. Bilet normalny w dwie strony kosztuje prawie 60 euro, a podróż trwa około 20 minut. Wejście do kolejki znajduje się w dolnej stacji w Chamonix, następnie trzeba zmienić gondolę na pośredniej stacji Plan de I’Aiguille (2309 m n.p.m.). Od stacji pośredniej do stacji górnej kolej pokonuje odległość bez słupów podporowych. Górna stacja znajduje się na wysokości 3802 m n.p.m.

Kompleks Aiguille du Midi jest bardzo rozbudowany. Z licznych tarasów widokowych można podziwiać imponującą panoramę Alp. Doskonale widoczne są bardzo blisko położone szczyty, a także te odległe np. najpotężniejszy masyw górski całych Alp – Monte Rosa.

Zapraszam do obejrzenia filmu: TRAVEL: Chamonix Mont Blanc. Kolejka na Aiguille du Midi

Combloux
Combloux

Co sądzicie o łatwym zdobywaniu szczytów?

Close