Jak zorganizować baby shower?

Jak zorganizować baby shower? | Polenka.pl

Co to jest Baby shower? W bezpośrednim tłumaczeniu dostaniemy dziwny zlepek – dziecko i prysznic. Po polsku nie brzmi to ciekawe, ale wytłumaczenie jest bardzo proste. Termin oznacza obsypywanie przyszłej mamy prezentami przygotowanymi dla maleństwa, a także okazywanie jej wsparcia i czułości. Baby shower (Bociankowe) to przyjęcie na cześć nowego człowieka, który już wkrótce pojawi się na tym świecie.

To idealna okazja, aby spotkać się ze znajomymi, porozmawiać w miłej i spokojnej atmosferze, a także wspólnie cieszyć się z narodzin dziecka. Po porodzie minie trochę czasu zanim przyszli rodzice będą mogli udzielać się towarzysko, dlatego warto jak najlepiej wykorzystać ten czas oczekiwania.

Jak zorganizować baby shower? | Polenka.pl

Jak zorganizować baby shower?

Baby shower najczęściej organizują najbliższe osoby np. siostra lub przyjaciółka. Jeśli przyszła mama ma ochotę, to może również sama zorganizować takie przyjęcie.

Na tego typu imprezę zaprasza się zazwyczaj bardzo bliskie osoby np. siostry, przyjaciółki czy koleżanki z pracy. Jednak wcale nie musi to być tylko babskie spotkanie. Coraz częściej organizowane są przyjęcia dla większego grona, w którym mogą pojawić się również mężczyźni i dzieci.

Moje baby shower | Polenka.pl

Moje baby shower | Polenka.pl

 

Kiedy urządzić baby shower?

Przyjęcie najlepiej urządzić pod koniec ciąży np. w 7 lub 8 miesiącu (najpóźniej od 4 do 6 tygodni przed terminem porodu). Przyszła mama ma jeszcze wystarczającą ilość siły, aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu. Ostatni miesiąc ciąży nie jest najlepszym wyborem, ponieważ jak wiadomo, niektóre dzieci mogą pojawić się o wiele wcześniej.

 

Kiedy urządzić baby shower? | Polenka.pl

Dekoracje na baby shower

Na początku warto wybrać motyw przewodni, którym może być np. kolor. Mamy oczekujące dziewczynki wybierają najczęściej różowy, a chłopca – niebieski. Jednak nie musimy ograniczać się jedynie do koloru – motywem może być popularny ostatnio styl egzotyczny lub kwiatowy.

Ja wybrałam coś zupełnie innego – postawiłam na biel, czerń, złoto i delikatne akcenty czerwieni. Na ścianie powiesiłam złoty napis “Baby”, który wycięłam ze sztywnego papieru i dodatkowo nakleiłam złote krążki. Na słodkim stole rozłożyłam obrus w czarno-białe pasy, który nadał elegancji. Specjalnie na tę okazję stworzyłam grafiki – zaproszenia, wkłady do ramki z napisem “Oh baby!”, a także etykiety na słodycze. Już wkrótce przygotuję kolejny wpis, w którym udostępnię wszystkie materiały do pobrania i wydruku.

Słodki stół na baby shower | Polenka.pl

 

Ozdoby na baby shower | Polenka.pl

Fotobudka na Baby shower

Ciekawym punktem imprezy może być robienie zdjęć ze śmiesznymi dodatkami. Nie dość, że będziemy się świetnie bawić, to w dodatku pozostaną fajne zdjęcia na pamiątkę.

Na tę okazję zaprojektowałam kilka dziecięcych rekwizytów. W kolejnym wpisie będą dostępne do pobrania aż dwie wersje – dla mam oczekujących chłopca lub dziewczynki.

 

Co podać?

Przede wszystkim nie może zabraknąć słodkości! Świetnie sprawdzi się tort, małe ciasteczka oraz muffinki podane w formie słodkiego stołu. Latem warto pamiętać o owocach i orzeźwiających napojach. Należy zwrócić także uwagę na dietę przyszłej mamy. Ciężarna nie powinna jeść niektórych rzeczy np. trzeba uważać na tiramisu, które w przepisie ma surowe jajka, a także na sushi z surową rybą.

Co podać na baby shower? | Polenka.pl

Co podać na baby shower? | Polenka.pl

Baby shower - słodki stół | Polenka.pl

Baby shower - słodki stół | Polenka.pl

Jaki prezent?

Wychodzę z założenia, że przyszłej mamie przydadzą się najbardziej praktyczne rzeczy. Dla dziecka idealne bedą ubranka, gadżety, zabawki, a nawet zapas pampersów. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie także bon do sklepu dziecięcego.

Innym dobrym rozwiązaniem będzie złożenie się wszystkich gości na droższy i większy prezent np. wózek, nad którego zakupem zastanawiają się przyszli rodzice.

Jaki prezent na baby shower? | Polenka.pl

Baby shower inspiracje | Polenka.pl

Baby shower to bardzo pozytywne przyjęcie w miłej i przyjaznej atmosferze, w otoczeniu bliskich osób. Tuż przed porodem czas mija w mgnieniu oka, dlatego warto jak najlepiej go wykorzystać.

Zapraszam na pozostałe wpisy na blogu z kategorii PRZYJĘCIA.

 Jestem ciekawa czy któraś z Was miała swój baby shower, a może uczestniczyłyście w takiej imprezie?

Close