Świąteczne nakrycie stołu. Moja aranżacja + video

Świąteczne nakrycie stołu - moja aranżacja

W moim rodzinnym domu od zawsze zajmowałam się dekoracją stołu wigilijnego. Do moich zadań należało rozłożenie całej zastawy i sztućców, a także stworzenie świątecznego stroika oraz innych dekoracji. Nie mogłam zapomnieć o wsunięciu sianka pod obrus i o położeniu woreczka z owsem pod stołem. Bardzo lubię takie przygotowania, dlatego postanowiłam stworzyć wpis z inspiracjami dla Was. Zobaczcie świąteczny stół w moim mieszkaniu.

Świąteczne nakrycie stołu. Moja aranżacja | Polenka.pl

W tym roku wybrałam trzy dominujące kolory: biel, złoto i zieleń. Lubię kiedy jest minimalistycznie i lekko. Szczególną uwagę zwracam na to, aby na stole było miejsce na świąteczne potrawy. W mojej aranżacji najbardziej wyróżnia się złoty świecznik, który otoczyłam gałązkami z choinki. Doczepiłam także kilkanaście małych złotych bombek, które dodały charakteru i elegancji mojemu stroikowi.

Jak nakryć wigilijny stół? | Polenka.pl

Stół nakryłam białym obrusem ze złotą nitką. Następnie rozłożyłam klasyczną, białą zastawę, sztućce w srebrnym kolorze oraz kryształowe szklanki i kieliszki. Na talerze położyłam białe serwetki, które wcześniej złożyłam w kształt choinki. Jeśli jesteście ciekawi jak ładnie złożyć serwetki na świąteczny stół, to odsyłam Was do mojego poprzedniego wpisu z tutorialem. Znajdziecie tam aż trzy metody składania, w tym sposób na choinkę i gwiazdę betlejemską.

? Link: składanie serwetek na stół wigilijny

Pomysły na dekorację świątecznego stołu | Polenka.pl

Tak prezentuje się moje świąteczne nakrycie stołu w całej okazałości.

Wigilijny stół - moja aranżacja | Polenka.pl

Zapraszam Was do obejrzenia krótkiego video, w którym pokazałam jak nakrywam i dekoruję świąteczny stół

Jeśli szukacie świątecznych inspiracji, to odsyłam Was do moich poprzednich wpisów z tej kategorii: ŚWIĘTA

Jestem ciekawa jak wygląda wasze świąteczne nakrycie stołu. Jakie kolory i dodatki najczęściej wykorzystujecie?

Close