Jak przygotować pyszny podwieczorek?

Jak przygotować pyszny podwieczorek?

Podwieczorek to posiłek, który powinien  być podawany – jak sama nazwa wskazuje – pod wieczór lub późnym popołudniem. Jest to dla mnie idealny moment na deser, dlatego najczęściej właśnie wtedy, bez wyrzutów sumienia pozwalam sobie na coś słodkiego. W dodatku mam chwilę, aby delektować się filiżanką ulubionej herbaty i sięgnąć po książkę. Czas podwieczorku idealnie zgrywa się z ulubioną angielską porą, tzw. tea time.

Jak przygotować pyszny podwieczorek? | Polenka.pl

Sposób na pyszny podwieczorek

Przepis jest bardzo prosty. Wystarczy coś słodkiego, filiżanka ulubionej kawy lub herbaty i dobre towarzystwo. Tutaj najbardziej liczy się sam moment delektowania smakołykami, które pozwolą nam się zrelaksować i na chwilę zapomnieć o wszystkim. Jeśli akurat nie mamy żadnej osoby do towarzystwa, to świetnym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po książkę.

Sposób na pyszny podwieczorek | Polenka.pl

Podwieczorek kojarzy mi sie także z wakacyjnymi niedzielnymi popołudniami, kiedy moja mama podawała pyszne ciasto lub lody z owocami. Nie mogło zabraknąć domowego kompociku i truskawek z ogródka. To był mój ulubiony moment każdej niedzieli lata (no może oprócz wieczorynki).

Co podać na podwieczorek? | Polenka.pl

Co podać?

Na podwieczorek najczęściej podaję pankejki z owocami. To typowo amerykańskie śniadanie, ale ja nie przepadam za przygotowywaniem takich posiłków o poranku. Jeśli chcecie zrobić podobny przysmak, to odsyłam Was do mojego przepisu na puszyste placuszki. Świetną alternatywą mogą być gofry, tradycyjne polskie racuszki z jabłkami lub naleśniki z owocami.

Czasem zdarza się, że wykorzystuję przepisy na brunch, jednak to właśnie popołudnie jest dla mnie idealnym momentem na słodkie przekąski.

Co podać na podwieczorek? Pankejki z truskawkami | Polenka.pl

Kruche rogaliki na podwieczorek | Polenka.pl

Podwieczorek to także idealny moment na kawałek domowego ciasta lub lody z owocami. Najczęściej piekę tradycyjną szarlotkę, która jest ulubionym ciastem w mojej rodzinie.

Jak przygotować podwieczorek? | Polenka.pl

A jakie są wasze sposoby na pyszny podwieczorek?

Close