Księga gości weselnych – szkatułka na karty z wpisami

Księga gości weselnych - szkatułka na karty z wpisami

Mówi się, że ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, dlatego wiele młodych par wkłada wiele wysiłku, aby wszystko wyszło jak najlepiej. Przed ślubem nie zdawałam sobie sprawy jak wiele rzeczy jest do zrobienia i ogarnięcia. To, że trzeba zarezerwować salę, termin w kościele czy w urzędzie, to rzecz wiadoma, ale z każdym dniem zaczęły pojawiać się nowe inspiracje i pomysły do zrealizowania. Lubię tworzyć dekoracje na przyjęcia, dlatego z ochotą zabrałam się za ślubne ozdoby. Przyznam jednak, że potrzebowałam chwili czasu, aby się zastanowić i obrać koncepcję. Właśnie stąd pomysł, aby podzielić się z Wami moimi pomysłami.

Dziś zapraszam na kolejny ślubny wpis – tym razem pokażę moją dość nietypową księgę gości. Motywem mojego ślubu i wesela była ludowość, dlatego wzory ludowe pojawiały się dość często na wszystkich dodatkach. Księga gości nie mogła wyglądać inaczej!

ksiega_gosci_3

Szkatułka

Moja księga gości weselnych składa się z drewnianej szkatułki, którą pomalowałam na biało i ozdobiłam techniką decoupage. Piękne kwiaty to motyw z ludowego haftu łowickiego.

Księga gości - szablon kart na życzenia ślubne

Kartki na życzenia

Karki z miejscem na życzenia gości zaprojektowałam sama i wydrukowałam w zaprzyjaźnionej drukarni. Pojawił się na nich napis: Dziękujemy za życzenia, miłe słowa i wszystkie przepisy na miłość.

Księga gości weselnych - DIY

Nie wybrałam tradycyjnej księgi gości w formie książki, ponieważ zauważyłam, że zazwyczaj wypełnionych jest tylko kilka-kilkanaście pierwszych stron. Dużym plusem mojego rozwiązania są luźne kartki, które możemy wkleić do ślubnego albumu lub do ramki. Jedynym problemem może być fakt, że skrzynka nie przypomina typowej księgi, dlatego trzeba osobiście zachęcać gości do zostawienia swojego wpisu.

Wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką zapraszam na ślubne inspiracje. Na blogu pojawiły się już moje zaproszenia na ślub i zawieszki na alkohol.


Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Close