Egzotyczne przyjęcie + szablony liści do pobrania

Egzotyczne przyjęcie + szablony liści do pobrania

Mój syn obchodził niedawno drugie urodziny i z tej okazji urządziłam małe przyjęcie w stylu egzotycznym. Pyszne owoce, tort, rogaliki, sok i kolorowe dekoracje wystarczyły, aby nadać ciekawy klimat naszej imprezie. To wcale nie zajmuje wiele czasu! Wiem, że lubicie dekoracje z papieru, dlatego przygotowałam dla Was trzy szablony liści do pobrania.

Cieszę się ogromnie, że chętnie korzystacie z szablonu na papierowe kwiaty i dzielicie się swoimi pracami. Dostałam także od Was masę pytań o szablon liści z papieru. Do tej pory wycinałam je na szybko bez rysowania i bez posiłkowania się wzorem. Niedawno zaprojektowałam kilka szablonów na egzotyczne liście, które możecie pobrać w tym wpisie.

Egzotyczne przyjęcie + szablony liści do pobrania

Egzotyczna dekoracja na urodziny

Chociaż w tym roku przyjęcie było bardzo małe, chciałam, aby miało swój klimat. Postawiłam na egzotyczny styl, który kojarzy się z roślinnością, zwierzętami i ciepłem. Pomysł powstał spontanicznie, a z realizacją poszło jeszcze szybciej, ponieważ kilka dni wcześniej wróciliśmy z urlopu. Dzień wcześniej zaprojektowałam szablony liści, a następnie wycięłam je z kolorowego papieru.

Dekorację ściany rozpoczęłam od stworzenia bazy, do której wykorzystałam kolorowe wstążki z bibuły.

Wystarczy przyciąć rolkę bibuły tak, aby powstały wstążki o szerokości od 1 cm do 2 cm. Takie paski przykleiłam do ściany za pomocą taśmy malarskiej  łatwo się ją rwie, dobrze trzyma bibułę i łatwo ją odkleić.

Tworzenie bazy ze wstążek zaczęłam od przyklejenia pierwszego paska na środku, a następnie dokładałam po jednym w tym samym kolorze po każdej stronie. W ten sposób dekoracja powiększała się symetrycznie po lewej i prawej stronie.

Dekoracje na urodziny - bibuła

Resztę uzupełniłam egzotycznymi liśćmi, które wycięłam z kolorowego papieru.

Szablony liści do pobrania

Tutaj znajdziesz przycisk, po kliknięciu którego na Twoim komputerze zapisze się folder z trzema szablonami do wydrukowania. Wystarczy go rozpakować, klikając dwa razy. Szablony udostępniam za darmo, ale będzie mi miło, jeśli docenisz moją pracę i polubisz mój fanpage na FB.

Szablony udostępniam za darmo, ale będzie mi miło jeśli docenisz moją pracę i polubisz mój fanpage na FB (oczywiście jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz).

DZIĘKUJĘ

Pamiętaj, że szablony są tylko dla Twojego użytku! Możesz je pobrać i wykorzystać u siebie. Nie możesz ich modyfikować oraz wykorzystywać w celach komercyjnych i odsprzedawać. W innym przypadku proszę o kontakt.

Wydrukuj szablony i odrysuj na kolorowym papierze. Jest kilka szybkich sposobów na przenoszenie wzoru:

  1. Wytnij szablon, a następnie odrysuj na kolorowym papierze.
  2. Szablon połóż pod kartką, a następnie odbij na szybie (mój ulubiony sposób).
  3. Połóż szablon na kolorowej kartce i odrysuj kontur ołówkiem, pamiętając, aby mocno dociskać rysik  po drugiej stronie ukaże się kształt.

Egzotyczne przyjęcie + szablony liści do pobrania

Następnie wytnij liście i przyklej na ścianę za pomocą masy mocującej.

Przyjęcie urodzinowe - dekoracje DIY

Egzotyczne przyjęcie - szablony liści do pobrania

W tym roku celowo zrezygnowałam z balonów, które wizualnie świetnie by tutaj zagrały. Jednak według mnie jest to niepotrzebne produkowanie śmieci. Dekoracje z papieru są bardziej ekologiczne i łatwiejsze do recyklingu.

Tworzenie tej dekoracji było dla mnie świetną zabawą, a jeszcze lepszą dla mojego synka. Wiszące wstążki z bibuły były tak interesujące, że dwa razy zostały zerwane i podarte. 😀 Szybko dolepiłam brakującą część i zasunęłam stół, aby zablokować dostęp do czasu rozpoczęcia imprezy.

Tort na urodziny

Egzotyczne przyjęcie urodzinowe

Taka dekoracja sprawdzi się również jako ścianka do zdjęć lub strefa do selfie  przepraszam, ale nie wiem jak się to nazywa po polsku. Mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi.

Daj znać, czy lubisz przyjęcia w takim stylu i czy skorzystasz z szablonów na egzotyczne liście z papieru. 🙂

Close