Pomysły na bullet journal

Pomysły na bullet journal - kalendarz

To już kolejny miesiąc z bullet journal! Po trzech miesiącach mogę stwierdzić, że sprytnie udoskonala codzienność i motywuje do działania. W moim bujo zapisuję plany, tworzę listy zakupów, a także zaznaczam ważne spotkania i wydarzenia. Nie używam go do organizacji pracy, ponieważ od pewnego czasu stosuję inną metodę do zarządzania projektami. W bullet journal najbardziej lubię jego elastyczność, a także możliwość szybkiej adaptacji nowych pomysłów. To co nie wyszło lub się nie sprawdziło w danym miesiącu można pominąć w kolejnym lub zastąpić czymś lepszym, albo udoskonalić poprzednią wersję.

Wychodzę z założenia, że bujo powinno być praktyczne, dlatego co miesiąc staram się ulepszać moje strony. Jeśli w danym okresie jakaś strona nie jest potrzebna, to po prostu z niej rezygnuję. Czasem dodaję listy, które w określonym czasie są dla mnie niezbędne. We wpisie Jak zacząć bullet journal? pokazywałam rozkładówkę na wrzesień, a w dzisiejszym zobaczycie układ, który przygotowałam na listopad.

Bullet journal - pomysły, inspiracje, rozkładówka

Bullet journal – pomysły na strony

Listopad – strona główna

Bullet journal - listopad

Tuż po stronie miesiąca pojawił się kalendarz na listopad, w którym będę zapisywać ważne wydarzenia i spotkania.

Bullet journal - kalendarz na listopad

Niezwykle istotnym elementem każdego miesiąca jest u mnie strona z celami, a także tabela postępów.

Bullet journal - cele i tabela postępów

W listopadzie czeka mnie przeprowadzka, dlatego stworzyłam specjalną tabelę, w której będę notować postęp prac np. pakowania, przewozu i rozpakowywania rzeczy i mebli. Po prawej stronie znajduje się lista zakupów meblowych. Nic mi nie umknie – szczegółowo notuję nazwy, numery i ceny produktów.

Bullet journal - przeprowadzka i lista zakupów

Postanowiłam stworzyć listę filmów do obejrzenia. Kiedy z mężem mamy w końcu czas, aby obejrzeć film, to samo szukanie zajmuje nam bardzo dużo czasu. Zawsze okazuje się, że jest już za późno na oglądanie. Postanowiliśmy wyznaczyć jeden dzień w tygodniu na wspólny seans, a wybór filmu ułatwi nam lista z mojego bujo. Za tytułem znajdują się dwie kolumny: w pierwszej oznaczyłam rodzaj filmu (komedia, dramat), a w drugiej będę odhaczać pozycje, które już obejrzeliśmy. Czerwona literka N oznacza, że film jest dostępny na Netflix.

Bullet journal - lista filmów do obejrzenia

Na liście z filmami kończą się listopadowe kolekcje. Tuż za nią rozpoczynają się rozkładówki na dany tydzień. W tym miesiącu postawiłam na pionowe kolumny z dniami tygodnia.

Bullet journal - rozkład na tydzień

Tak wygląda moja rozkładówka bullet journal na listopad. Przyznam, że będzie to bardzo intensywny miesiąc. Trzymajcie kciuki, aby przeprowadzka przebiegła bezproblemowo!

Są tutaj fani bujo?

Close