Ładny bullet journal – ramki, wstążki, litery do odrysowania

Ładny bullet journal - ramki, wstążki, litery do odrysowania

Dostaję od Was dużo miłych komentarzy na temat mojego bullet journalu. Piszecie, że jest bardzo ładny i dopracowany, pojawiają się także pytania jak ja to robię, bo niektórym osobom to nie wychodzi. Na wstępie muszę podkreślić, że moje bujo jest dla mnie kreatywnym notatnikiem do zapisywania własnych celów, pomysłów na blog i przypominajką ważnych wydarzeń. Do organizacji pracy stosuję metodę scrum, o której pisałam we wpisie elastyczny sposób zarządzania projektami. Dziś zdradzę Wam moje sposoby na to, aby bullet journal był ładny i spójny.

Ładny bullet journal - ramki, wstążki, litery do odrysowania

Wiecie, ile osób tyle opinii. Niektórzy powiedzą, że linie nie muszą być proste jak od linijki, że to nie zeszyt z rysunkami itd. Akurat ja myślę trochę inaczej, bo tak jak wspomniałam wcześniej mój bullet journal przypomina kreatywny notes. Powiem Wam, że od dziecka starannie prowadziłam wszystkie zeszyty, dlatego prawie zawsze lądowały na szkolnych wystawach. Tak sobie myślę, że pozostało mi to do dziś. Moje bujo trochę przypomina te czasy, dlatego tak bardzo lubię je ozdabiać i w nim tworzyć. Nie będę zaprzeczać – zdarzają mi się wtopy takie jak rozmazany tusz i plamki, przeciągnięte za daleko linie czy różne pomyłki i błędy. Nie przejmuję się tym jednak, ponieważ takie rzeczy zdarzają się przy pracy. Nie staram się tego zamalowywać czy zaklejać, ponieważ bujo nie musi być idealne, a z resztą przecież są to dość zabawne znaki.

Ozdobniki do bullet journal

Wbrew pozorom nie poświęcam zbyt wiele czasu na “dopieszczanie” mojego bujo. Pracuję z nim już kilka miesięcy i przesiadywanie godzinami nad jego zdobieniem mija się z celem. Stworzyłam szablony, z których bardzo często korzystam np. przy rozrysowywaniu miesięcznego kalendarza lub tygodniówki. Układ bardzo mi odpowiada, dlatego nie zmieniam go często. Natomiast wszelkie dekoracje odrysowuję ze zdjęć znalezionych w internecie lub wymyślam swoje wzory.

Mój bullet Journal - pomysły

Ozdobniki do bullet journal

Przygotowałam dla Was szablon z ozdobnikami, które możecie wykorzystać w swoim bujo. Wstążki przydadzą się do dekoracji nagłówków, ramki do podkreślenia ważnych zapisków, a z literek możecie stworzyć dowolny napis. Napiszcie w komentarzu, czy chcielibyście także szablony kalendarza i tygodniówki. Mogę je udostępnić w kolejnym wpisie.

 

Pobierz szablon klikając w przycisk poniżej

 

szablon_3

Szablon udostępniam za darmo, ale będzie mi miło jeśli docenisz moją pracę i polubisz mój fanpage na FB (oczywiście jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz).

DZIĘKUJĘ

 

Jak przenosić ozdoby na kartki?

Po wydrukowaniu szablonu wytnij wszystkie ozdoby – nie musisz robić tego dokładnie, a nawet będzie lepiej jeśli zostawisz trochę białej przestrzeni. Kiedy wybierzesz jakiś motyw, to podłóż go pod kartkę, a następnie odrysuj kontury. Ja zawsze przenoszę wzór ołówkiem, a dopiero później poprawiam cienkopisem lub pisakiem.

Ramki i wstążki do bullet journal

Pozostałe wpisy na blogu o bullet journal:

Jak zacząć bullet journal?

Pomysły na bullet journal


Jestem ciekawa czy lubicie ozdabiać swoje bujo. A może nie zwracacie na to aż takiej uwagi jak ja?

Close