Wieczór filmowy w domu + pudełko na popcorn do druku

Wieczór filmowy w domu + pudełko na popcorn do druku

Piątek wieczór, chcesz odpocząć po tygodniu pracy. Co robisz? Włączasz telewizor i nudzisz się na przypadkowo wybranym filmie, albo zasypiasz po kilkunastu minutach. Oj, to nie jest świetny sposób na wieczór filmowy w domu. Taki odpoczynek warto jak najlepiej zaplanować. Jak? O tym w dzisiejszym wpisie.

Jak przygotować wieczór filmowy w domu?

Zdradzę Wam sekret, że od prawie roku nie byłam w kinie i nawet jakoś nie tęsknię, bo jego namiastkę mam w swoim mieszkaniu. Pod koniec ciąży z trudem mogłam wysiedzieć 2 godziny, a teraz na świecie jest mały brzdąc, którego nie mamy z kim zostawić. Nie wiem czy Wy też tak macie, że nie lubicie sami chodzić do kina. Właśnie dlatego wieczór filmowy w domu jest dla mnie najlepszym wyborem. Co prawda na wersję DVD czy premierę na Netflix trzeba trochę poczekać, ale przy dziecku czas biegnie naprawdę szybko. Po dwóch miesiącach wydaje mi się, że dany film dopiero co wszedł do kin.
 

1. Wybór filmu

To, że zostajemy tego dnia w domu nie powinno oznaczać, że włączamy telewizor i oglądamy to co leci. Ten czas warto zaplanować wcześniej i jak najlepiej się do niego przygotować. Wybór filmu to czasem wcale nie taka łatwa sprawa, no chyba, że mamy bardzo identyczne upodobania do naszego partnera i reszty domowników.

Razem z mężem lubimy podobne gatunki, jednak kiedy przychodziło do wyboru filmu, to potrafiliśmy spędzić nad tym nawet pół godziny. Zaczynało się od tego, że film dwugodzinny jest za długi, a na koniec po kilkudziesięciu minutach wybierania stwierdzaliśmy, że jednak ten pierwszy był dobrym wyborem i trzeba było od razu włączyć. Takie momenty były dla nas świetną lekcją, dlatego teraz każdy z nas przygotowuje swoje typy wiele godzin przed seansem.

Wieczór filmowy w domu - projektor w domu

2. Przekąski i napoje

Czy Wy również tracicie nerwy kiedy ktoś co chwilę pauzuje film, aby w tym momencie pobiec do toalety albo lodówki? To pierwsze jestem w stanie zrozumieć, ale drugiemu staram się zapobiegać. Bardzo nie lubię robić przerw w czasie oglądania, dlatego przed seansem przygotowuję nasze ulubione smakołyki i napoje. Najczęściej robię domowy popcorn, który jest klasyką gatunku. Mój mąż najczęściej przygotowuje dla siebie małe kanapeczki. W okresie letnim sięgamy po owoce takie jak winogrona, arbuzy czy mango.

Warto pamiętać o ulubionych napojach. Ja najczęściej piję soki i wodę, a jesienią i zimą zaparzam ulubioną herbatę. Żeby nie biegać do kuchni po dolewkę, zawsze pod stolikiem trzymam butelkę napoju.

Wieczór filmowy w domu - przekąski

3. Miejsce

Przygotowując wieczór filmowy warto zadbać o prawdziwą kinową atmosferę. Wyłącz lampy, wyciągnij przytulne koce i poduszki, a także rozłóż jedzenie i napoje tak, aby były w zasięgu ręki. W tak przytulnym klimacie można się zrelaksować i obejrzeć film bez zbędnych rozpraszaczy.

Wieczór filmowy w domu

4. Projektor

Od roku filmy i ulubione seriale oglądamy na projektorze. W połączeniu z dobrym nagłośnieniem mamy prawdziwe kino bez wychodzenia z domu. I pomyśleć, że bardzo sprzeciwiałam się temu pomysłowi. Całe szczęście, że mąż się uparł i go kupił, bo teraz oglądanie filmów to sama przyjemność.

Nie każdy film nadaje się do obejrzenia na projektorze i nie mam na myśli słabej jakości obrazu czy dźwięku. Kiedy robimy kino w domu, to zazwyczaj wybieramy dobre produkcje, bo nie lubię mieć poczucia, że oglądam jakiegoś gniota tylko dla zabicia czasu. Oglądamy rzadziej, ale za to nasze wybory są bardziej świadome. Niedawno zaczęliśmy odświeżać stare, dobre filmy, które już kiedyś obejrzeliśmy. Nie zawsze trzeba na siłę oglądać coś nowego, czasem warto wrócić do jakiegoś filmu i  spojrzeć na niego z innej strony.

Wieczór filmowy w domu + pudełko na popcorn do druku

Pudełko na popcorn – szablon do pobrania

Poniżej znajdziecie przycisk, po kliknięciu którego wyświetli się grafika do pobrania. Wystarczy ją ściągnąć na dysk i wydrukować. Podczas wydruku najlepiej wybrać wyższą jakość – kolory będą intensywne a napisy wyraźne.

Kilka informacji

  • grafiki zapisane są w formacie PDF w rozmiarze A4,
  • najlepiej wydrukować je w jak najlepszej jakości,
  • nie zmieniam wzorów i kolorów na życzenie.

*Pamiętajcie, że szablony są dla waszego użytku! Możecie je pobrać i wykorzystać do własnych celów. Nie pozwalam na modyfikację oraz wykorzystywanie w celach komercyjnych i na odsprzedaż. W innym przypadku proszę o kontakt.

Dajcie znać w komentarzu jak wygląda wasz wieczór filmowy!

Close