Trochę dizajnu w Krakowie!

Targi dizajnu w Krakowie

Śmiało mogę powiedzieć, że 21 czerwca był dniem dizajnu w Krakowie. Udało mi się zobaczyć targi, które odbyły się na Kazimierzu oraz w Hotelu Forum. Bardzo lubię takie wydarzenia, ponieważ można zobaczyć i kupić prace młodych projektantów. Co więcej, można z nimi porozmawiać oraz poznać ich lepiej.

Najpierw odwiedziłam Kazimierz, gdzie odbywały się Targi Rzeczy Fajnych. Na Placu Nowym pojawiło się wielu projektantów, których nie miałam okazji wcześniej poznać. Stoiska rozłożone były pod gołym niebem. Niestety zaczęło padać i szybko musiałam uciekać przed deszczem. Jednak będąc tutaj nie mogłam sobie odmówić najlepszej zapiekanki z Krakowa. Najlepsze robią u Endziora!

Targi Rzeczy Fajnych na Kazimierzu

Targi Rzeczy Fajnych na Kazimierzu

Targi Rzeczy Fajnych na Kazimierzu

W Hotelu Forum nad Wisłą w tym samym czasie trwały Targi Dizajnu vol. 8. W  imprezie udział wzięło wielu wystawców, swe prace prezentowali w takich kategoriach jak: moda, akcesoria, dom, dziecko, książka oraz sport. Byłam na kilku pierwszych edycjach i przyznam, że bardzo podoba mi się kierunek w jakim zmierzają targi. Spotkać można wielu nowych i ciekawych projektantów.

Bardzo zaciekawiła mnie marka Ende, która tworzy oryginalną porcelanę. Nie mogłam się oprzeć filiżance przypominającej główkę lalki. Początkowo trochę mnie przerażała, ale stwierdziłam, że warto mieć coś ekscentrycznego.

Targi Dizajnu vol. 8 w Hotelu Forum

Targi Dizajnu vol. 8 w Hotelu Forum - porcelana Kalva

Targi Dizajnu vol. 8 w Hotelu Forum - Kalva

Targi Dizajnu vol. 8 w Hotelu Forum - For.rest

Targi Dizajnu vol. 8 - Bloski

Targi Dizajnu vol. 8 - Diploo Studio

Targi Dizajnu vol. 8 - Endo

Targi Dizajnu vol. 8 - Endo

Co powiecie o mojej filiżance?

Close