1 łatwy sposób, który pomoże zmierzyć twoje szczęście. Rok w pikselach do druku

1 łatwy sposób, który pomoże zmierzyć twoje szczęście. Rok w pikselach do druku

Kiedyś zaczęłam się zastanawiać, czy jestem szczęśliwa. Zadałam sobie pytanie, ile jest w ciągu roku dobrych dni, a ile tych złych. Co sprawia, że jestem radosna, a co ma wpływ na mój gorszy nastrój. Zdrowie, rozwój pasji, praca, pogoda, chwila z rodziną, podróże? Pomyślałam: „Ale fajnie byłoby to jakoś zapisać i zmierzyć”. Googlowałam, szukałam gotowych aplikacji i co? I okazało się, że najlepiej sprawdził się bullet journal i tabelka rok w pikselach

Na początku warto sobie odpowiedzieć na pytanie: „Czym jest szczęście?”. Dla każdego z nas może oznaczać coś zupełnie innego. Szczęście możemy odbierać jako pozytywny stan, np. rozbawienie i zadowolenie. Odczuwać chwilowo jako euforię lub radość bądź trwale jako zadowolenie z życia. To już od Ciebie zależy, jak interpretujesz tę emocję. Często patrząc na kogoś z boku, mówimy sobie w myślach: „Ona to ma szczęśliwe życie”. Niestety bardzo często pozory mylą. 

1 łatwy sposób, który pomoże zmierzyć twoje szczęście. Rok w pikselach do druku

Jak mierzyć szczęście? Rok w pikselach

Rok w pikselach to naprawdę bardzo prosta tabelka z 12 kolumnami, które oznaczają miesiące. Każdy słupek odpowiada jednemu miesiącowi, a każde okienko to dzień. Bardzo ważny jest klucz do oznaczania naszego nastroju. Po lewej stronie warto wybrać kolory, które będą odpowiadać danemu nastrojowi. Możesz użyć dowolnych pisaków, ale pamiętaj, że podobne odcienie mogą się zlać i niestety trudno będzie odczytać wynik. Najlepiej wskazać 5 emocji – jest to optymalna liczba. A jakie? Możesz wybrać spośród takich: ekscytacja, radość, spokój, neutralność, zmęczenie, zaniepokojenie, smutek, stres, złość.

YEAR IN PIXELS

Od Ciebie zależy, pod jakimi barwami będą kryły się dane emocje. Zielony to pozytywny nastrój, a czerwony gorszy. Niektóre osoby pod czerwonym kolorem zaznaczają udane dni – wyjaśniają to tym, że ciepłe barwy kojarzą się z miłością, radością, natomiast zimne barwy z negatywnymi emocjami. Zastanów się, z czym Tobie kojarzy się czerwona barwa – z miłością czy złością? I według tej odpowiedzi uzupełnij klucz. 

Jak zmierzyć szczęście? Bujo rok w pikselach

Dla kogo?

Tabelka rok w pikselach może być przydatna dla osób, które chcą poznać siebie i badać samopoczucie. Oczywiście każdy dzień to wyjątkowa mieszanka barw i gdybyśmy chcieli, to moglibyśmy w jednym okienku umieścić całą paletę kolorów. Warto jednak zastanowić się przed snem, jaki był ten dzień, i dopasować kolor. Spójrz na niego jako na całość. Jakie emocje przeważały? Było więcej chwil pozytywnych niż negatywnych? A może na odwrót?

Tabelka 365 dni w pikselach

Taki tracker to niezwykle przydatne narzędzie dla osób, które na co dzień zmagają się z obniżonym nastrojem, depresją czy stresem. Sprawdzi się także w trudnych momentach w życiu, kiedy pojawia się złość czy inne problemy z emocjami. Kiedy pracujesz na takiej karcie, zwracasz większą uwagę na codzienność, a także zaczynasz troszczyć się o siebie. Powolutku rysuje się ścieżka, którą chcesz podążać. Wiesz, jakie emocje chciałabyś przeżywać na co dzień, a jakich unikać. 

Szybko zaczynasz dostrzegać, co sprawia Ci prawdziwą radość. Może wypad na miasto do ulubionej kawiarni? Wieczór z przyjaciółmi? A może chwila dla siebie i czas na własne pasje? Właśnie takie chwile i małe przyjemności sprawiają, że nasze życie staje się bardziej udane. Później uświadamiasz sobie, że na szczęśliwe życie wcale nie składają się tylko spektakularne i wzniosłe momenty, ale najczęściej uroki dnia codziennego.

Rok w pikselach do druku

To świetne ćwiczenie uważności, dostrzegania piękna i zatrzymania się na obecnej chwili. To nauka sztuki bycia tu i teraz. Eliminacja gonitwy myśli, minimalizowanie stresu, dostrzeganie i docenianie małych rzeczy, a co za tym idzie – większa satysfakcja z życia.

Przygotowałam także tabelkę do mierzenia humoru w miesiącu – pojawi się za jakiś czas na blogu. 

Jak widzisz, tabelka rok w pikselach pomaga w odnalezieniu równowagi, która jest konieczna, aby prowadzić zdrowe życie. To nie są zwykłe kolorowe piksele – każde okienko ma w sobie ukrytą ogromną moc. 

Pobierz szablon rok w pikselach

pobierz szablon

Kilka informacji:

  • szablon zapisany jest w formacie PDF w rozmiarze A4,
  • najlepiej wydrukować go w dobrej jakości,
  • przy wydruku najlepiej wybrać najmniejszy margines,
  • nie zmieniam wzorów i kolorów na życzenie.

* Pamiętaj, że tabelka jest dla twojego użytku! Możesz ją pobrać i wykorzystać u siebie. Nie możesz jej jednak modyfikować oraz wykorzystywać w celach komercyjnych i odsprzedawać. W innym przypadku proszę o kontakt.

Planer osobisty

Jeśli chcesz lepiej organizować swoje życie, to zajrzyj do akwarelowego planera osobistego

Planer osobisty do druku

Zaczęłam dopiero niedawno i zachęcam Cię, abyś do mnie dołączyła! Podjęłam wyzwanie na ten rok – chcę, aby 2020 był dobry. Samo nic się nie wydarzy, a bez naszej zmiany nic się nie zmieni. Wspominałam w jednym z ostatnich wpisów na blogu, że moim słówkiem na 2020 rok jest BALANCE. Jak to zwykle bywa, los często robi sobie podśmiechujki – w moim życiu szykuje się kolejna rewolucja. Właśnie dlatego wykorzystuję wszelkie narzędzia, które pomogą utrzymać wszystko w harmonii.

To co, skorzystasz z tabelki rok w pikselach?

Close