Prezenty dla osoby uzdolnionej plastycznie

Prezenty dla osoby uzdolnionej artystycznie

Dawanie prezentów jest bardzo miłe, ale szukanie idealnego upominku może być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli chcemy obdarować artystyczną duszę, która nie będzie zadowolona z kolejnej pary świątecznych skarpet. Nie sądzę, że taki upominek jest zły, ale jeśli chcemy obdarować osobę uzdolnioną plastycznie, to warto wybrać coś związanego z jej hobby.

Prezent dla plastyka

Prezenty dla osoby uzdolnionej plastycznie

Linki do źródła zdjęć: 1. Manekin i model dłoni (www.szal-art.pl), 2. Markery Tombow brush pen (arstattoo.pl), 3. Zestaw do kaligrafii (apassionforpencils.com), 4. Zestaw akwareli (www.winsornewton.com), 5. Paleta drewniana (www.szal-art.pl)

Prezent dla plastyka

Linki do źródła zdjęć: 6. Szkicownik artystyczny (www.artequipment.pl), 7. Cienkopisy (www.jetpens.com), 8. Kolorowanka dla dorosłych (www.empik.com), 9. Zestaw do rysowania (www.szal-art.pl)

Pisaki? Cienkopisy? Szkicownik? Ale, że co? Niektóre prezenty mogą wydawać się zbyt oczywiste, ale zapewniam Was, że żaden plastyk nie pogardzi kolejną porcją mazideł. Markery (nr 2) wykorzystywane są do hand letteringu, czyli czegoś pomiędzy liternictwem, kaligrafią a odręcznym pismem. Komponowanie i malowanie liter może stać się świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Natomiast osoby, które interesują się już tym tematem ucieszą się z zestawu do kaligrafii (nr 3).

Coraz bardziej popularne staje się malowanie akwarelami, ale te farby nie kojarzą się już z pięknymi krajobrazami. Wykorzystuje się je do kolorowania ilustracji i tworzenia skomplikowanych plam barwnych (nr 4). Przydatna może się okazać drewniana paleta do mieszania barw (nr 5).

Osoby, które lubią rysować ucieszą się z zestawu do rysowania (nr 9). Zestaw zawiera ołówki o różnym stopniu twardości, węgiel i gumki do mazania. Świetnym uzupełnieniem będzie szkicownik do profesjonalnego rysowania (nr 6).

Dla uśpionego talentu ciekawym prezentem będzie kolorowanka dla dorosłych (nr 8) wraz zestawem cienkopisów (nr 7). Może się to wydawać dziecinną zabawą, jednak kolorowanki mają wiele zalet. Przede wszystkim poprawiają humor, uspokajają i relaksują.

Nie wspominałam tutaj o książkach, które mogą stać się uzupełnieniem prezentu. Przykładem może być podręcznik o nauce kaligrafii, rysunku czy tajnikach fotografii. Ciekawym, ale dużo droższym prezentem będzie kurs rysunku, malarstwa lub fotografii.

Macie swoje pomysły na prezenty dla osoby uzdolnionej plastycznie? Jeśli tak, to chętnie je poznam.

Close