Polinki – inspiracje i podsumowanie miesiąca #3

Polinki - inspiracje i podsumowanie miesiąca #3

Maj jest moim ulubionym miesiącem. Przez kontuzję nie mogłam sobie pozwolić na długie spacery, dlatego większość czasu spędziłam w mieszkaniu. Ale jak to się mówi “nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”! 

Instagramowo

O aplikacji Color Story słyszałam wiele dobrego, ale dopiero po przeczytaniu wpisu Kasi z Worqshop zdecydowałam się na jej pobranie. To właśnie za sprawą Color Story moje konto na instagramie przeszło małą metamorfozę. W końcu wiem w jakim kierunku chcę je rozwijać.

Aplikacja Color Story - opinia

Do poczytania

Nie powinno się oceniać książki po okładce, ale w tym przypadku zarówno oprawa graficzna, jak i treść są na wysokim poziomie. “Frida” autorstwa Barbary Mujica, to jedna z lepszych książek, które czytałam na temat największej artystki Meksyku. Historia przedstawiona jest z perspektywy Cristiny Kahlo, czyli młodszej siostry Fridy. Książkę czyta się lekko i bardzo szybko, ponieważ jest to powieść, a nie biografia wypełniona datami i nazwiskami.

Frida, Barbara Mujica

Etnoinspiracje

Nie wiem czy wiecie, ale od dłuższego czasu zajmuję się polską kulturą ludową. Najbardziej interesuje i fascynuje mnie sztuka ludowa i jej współczesne przemiany. Pewnie dlatego tak bardzo uwielbiam Fridę Kahlo, której twórczość była dla mnie ogromną inspiracją. Kilka lat temu tworzyłam biżuterię wplatając motywy i kolorystykę sztuki meksykańskiej.

Etno inspiracje - Polenka.plŚrodkowe zdjęcie zrobione w Sylwestra 2014.

Kawałek sztuki

Niedawno odkryłam prace Aitch, młodej ilustratorki pochodzącej z Rumunii. W jej twórczości widać silne nawiązania do kultury meksykańskiej. Intensywna kolorystyka, motywy ludowe i technika akwarelowa, to według mnie połączenie idealne!

aitch_1Źródło ilustracji: www.aitch.ro

Pracownia artystki

Catalina Estrada to kolumbijska artystka, którą możecie kojarzyć za sprawą ilustracji do kalendarza z cytatami Paula Coelho. W mojej biblioteczce mam także pięknie ilustrowanego “Alchemika”. Dziś chciałam podzielić się z Wami zdjęciami ukazującymi pracownię Cataliny. Uwielbiam wnętrza w których jest kolorowo, a także dominuje kontrolowany chaos.

Catalina Estrada, pracownia ilustratorki

Catalina Estrada, pracownia ilustratorkiŹródło zdjęć: catalinaestrada.tumblr.com

Do posłuchania

I na koniec piosenka, której słuchałam ostatnio na okrągło. W maju ukazał się drugi singiel Brodki z najnowszej płyty “Clasches”. Inspiracją do napisania piosenki  “Santa Muerte” była podróż do Meksyku, gdzie tytułowa “Święta Śmierć” jest obiektem popularnego kultu.

Na początku czerwca premierę miał teledysk do utworu, inspirowany japońskim teatrem tańca Butoh. Całą płytę możecie przesłuchać za darmo na Spotify.


Przyznam, że majowe podsumowanie jest trochę “creepy”, ale właśnie taka tematyka interesuje i fascynuje mnie najbardziej.

Jak Wam minął maj?

Close