Po co kupować kwiaty? I tak zwiędną!

Po co kupować kwiaty? I tak zwiędną!

Często spotykam się ze stwierdzeniem, że nie warto kupować kwiatów. Są drogie i szybko więdną, a pieniądze lepiej przeznaczyć na coś materialnego. I co jest w tym najdziwniejszego? Otóż mówią to kobiety!

Wydaje mi się, że w głębi serca każda z nas lubi otrzymywać kwiaty. Od czasu do czasu można sobie na to pozwolić. Kobieta obdarowana pięknym bukietem czuje się kochana, doceniona i przede wszystkim szanowana.

Po co kupować kwiaty?

Kwiaty nie są trwałe – w końcu umierają, ale to także ich zaleta, ponieważ otrzymujemy coś niezwykłego i niepowtarzalnego. Może się wydawać, że są to pieniądze wyrzucone w błoto, ale przecież mężczyzna, który kocha zrobi prawie wszystko, aby na twarzy ukochanej pojawił się uśmiech.

Bukiet dla ukochanej
Kiedyś usłyszałam, że mężczyzna dając kwiaty uczy kobietę stylu. Jest w tym trochę racji, ponieważ w dzisiejszym zglobalizowanym świecie jesteśmy zalewani coraz nowszymi “gadżetami”. Zwykły bukiet kwiatów staje się wśród nich niezwykle oryginalnym pomysłem, który sprawi wielką radość, ale także będzie piękną dekoracją każdego mieszkania.

Dostałam wiele prezentów od mojego męża, jednak nikt nie zwracał szczególnej uwagi na biżuterię czy perfumy. Ale kiedy w wazonie pojawiały się kwiaty, każdy pytał od kogo i z jakiej okazji. Lubię zachwycać się ich pięknem i zapachem, a patrząc na nie przypominam sobie cudowne chwile. To jest świetny sposób, aby złapać uwagę kobiety i przypominać o sobie kiedy tylko spojrzy na bukiet.

O takim podarunku nie powinni zapominać zwłaszcza mężowie. Jak się okazuje może to być tradycja wyniesiona z domu. Niektórzy mężczyźni jako mali chłopcy byli świadkami sytuacji, kiedy ich ojcowie wręczali bukiety ich matkom. Było to dla nich naturalne zachowanie, dlatego teraz oni chętnie wręczają takie upominki. Piękne prawda?

Po co kupować kwiaty? I tak zwiędną!

Nie chodzi o to, aby bukiet składał się z najlepszych i najdroższych kwiatów. Nie ważne czy pochodzi z centrum handlowego, kwiaciarni czy prosto z łąki. Chodzi o to, że każda kobieta zasługuje na to, aby być zaskoczona i oczarowana pięknem kwiatów. Pomimo tego, że umrą, sprawią, że staniemy się szczególnie ważne.

Wszystkie osoby zainteresowane florystyką zapraszam do działu KWIATY. Znajdziecie tam sposoby układania bukietów i plecenia wianków.

Lubicie dostawać kwiaty?

Close