Motywujące książki dla kobiet, które warto przeczytać tej jesieni

Motywujące książki dla kobiet, które warto przeczytać tej jesieni

Jesień to czas, w którym wieczory robią się coraz dłuższe, dlatego chętnie spędzamy je w zaciszu własnego domu. To właśnie idealny moment na czytanie książek. Nie trzeba wiele – wystarczy koc, gorąca herbata i ciekawa książka.

Niedawno polubiłam książki, które zwracają uwagę na temat samorozwoju, poprawy jakości życia i codzienności. Nie przepadam za poradnikami z suchymi radami typu “jak żyć”, czy pozycjami wypełnionymi po brzegi regułkami. Poniżej znajdziecie listę kobiecych książek, które motywują do działania i pokazują jak zmienić życie na lepsze. Są one napisane ciepłym i lekkim językiem, dlatego czyta się je bardzo przyjemnie. W dodatku stworzyły je kobiety sukcesu.

Co watro przeczytać tej jesieni? Motywujące książki dla kobiet

Love Style Life – Garance Dore

Już od pierwszych stron Garance daje się poznać jako miła i ciepła osoba, z którą mogłybyśmy przegadać całą noc. Książka nie jest typowym poradnikiem stylu, w którym znajdują się nudne opisy jak łączyć ze sobą ubrania, albo jakie trendy panują obecnie w modzie. “Love Style Life” to ciekawe i niespotykane spojrzenie na modę. W książce znajdziemy także wiele osobistych zwierzeń autorki, z których możemy wynieść także lekcję dla siebie.

Motywujące książki dla kobiet: Love Style Life, Garance Dore

Wielka magia. Odważ się żyć kreatywnie – Elizabeth Gilbert

Kto nie chciałby żyć kreatywnie? Zapewne zdecydowana większość z nas chciałaby wieść kreatywne życie i utrzymywać się ze swojej pasji. Jednak coś nas przed tym powstrzymuje. Często w naszej głowie piętrzą się obawy, że to nie dla nas, co więcej boimy się co powiedzą inni. “Wszyscy wiemy, że kiedy umiera odwaga, wraz z nią ginie kreatywność”. Gilbert w swojej książce “Wielka magia” pokazuje jak poradzić sobie z lękiem, perfekcjonizmem i brakiem “natchnienia”.

Lepiej! 21 strategii, by osiągnąć szczęście – Gretchen Rubin

Jest to książka o nawykach i zapewne gdybym wiedziała o tym wcześniej, to nie kupiłabym jej. Pozycja bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i przyznam, że rozjaśniła wiele moich wątpliwości. Temat nawyków ujęty jest w bardzo ciekawy sposób. Autorka opisuje różne typy osobowości wraz z ich zaletami, a także wadami. Wszystko obrazuje opowieściami ze swojego życia i doświadczeń bliskich osób.

Slow life. Zwolnij i zacznij żyć – Joanna Glogaza

Temat slow life jest dla mnie bardzo ciekawy, dlatego z chęcią sięgnęłam po tę książkę. W dodatku autorką jest Asia z bloga Stylledigger, na który zaglądam od wielu lat. W książce pojawiło się wiele ciekawych wątków, na które często nie zwracamy uwagi. W codziennym życiu łatwo zapomnieć o tym, że nawet najmniejsze rzeczy mają ogromne znaczenie. Wydaje nam się, że wszystko jest tymczasowe, dlatego odkładamy pasję, plany i marzenia na potem. Dzisiaj ten błąd popełnia wiele osób. Asia wspomina także o tym, jak podwyższyć jakość życia, znaleźć czas na odpoczynek i zabawę, a także poprawić relacje z bliskimi.

Lista inspirujących książek dla kobiet

To była moja lista motywujących książek dla kobiet. Jeśli lubicie pozycje tego typu, to na pewno nie będziecie zawiedzione.

Co ostatnio czytałyście? 

Close