Kreatywne sposoby na nudę

Kreatywne sposoby na nudę

Miewasz momenty kiedy czujesz się znudzona? Często bywa tak, że nuda jest bardziej męcząca niż wykonywanie jakiejś czynności. No właśnie, ale co robić, kiedy nic nie przychodzi nam do głowy? Na początku zrób burzę mózgów – zastanów się co lubisz robić i jakie czynności sprawiają Ci radość.

Okazuje się, że nuda to dość skomplikowane zjawisko, które można podzielić na kilka kategorii. Wiele mówi się o jej negatywnych stronach, ale ma ona także swoje pozytywy. Podobno nuda w pracy może rozwijać kreatywność – prawdopodobnie dlatego, że większość z nas ma wtedy czas na bujanie w obłokach.

5 sposobów na kreatywne zabicie nudy

5 sposobów na kreatywne zabicie nudy

 

1. Artystycznie

Świetnym ćwiczeniem kreatywności jest rysowanie. Wcale nie musisz być drugim Michałem Aniołem, aby czerpać z tego radość. Zacznij od doodlingu, czyli od szybkiego bazgrolenia. Jeśli lubisz malować, to może sięgniesz po akwarele? Chociaż tymi farbami maluje się dość szybko, to efekt końcowy może Cię zaskoczyć. Dla tych osób, które nie czują się pewnie w rysowaniu i malowaniu polecam kolorowanki dla dorosłych. To niezła frajda, nie tylko dla dzieci!

Więcej o rysunku pisałam tutaj:

Jak nauczyć się rysować?

Jak rysować z wyobraźni?

2. Coś z niczego

Jeśli nie możesz poradzić sobie z nudą, dobrym sposobem będzie wykorzystanie rąk i stworzenie czegoś dzięki nim. Tutaj znajdziesz wiele pomysłów i projektów DIY, które możesz samodzielnie wykonać. Proszę, tylko nie mów, że masz dwie lewe ręce. Czasem warto spróbować!

3. Muzykalnie

Jeśli masz chwilę wolnego czasu to możesz podszkolić umiejętności grania na jakimś instrumencie, a nawet rozpocząć naukę gry na nowym. Jeśli lubisz śpiewać, włącz karaoke z ulubioną piosenką. Śpiewanie pozytywnie wpływa na nasz nastrój.

Jak kreatywnie spędzać czas?

4. Czas na pasję

Nuda to czas na coś, co lubiliśmy kiedyś robić, a teraz nie mamy na to czasu. Może dziergałaś kiedyś na drutach lub na szydełku? A  może lubisz piec ciasta? Być może do tej pory nie było czasu na dokończenie ciekawej książki, albo na twojej półce czeka kilka nowości. Przypomnij sobie, co lubiłaś robić jako dziecko i jakie czynności obecnie sprawiają Ci radość. Ostatnio bardzo polubiłam weaving, czyli tkanie wełnianych makatek na krośnie. Tutaj możecie zobaczyć na czym to polega: makatka na ścianę. W kolejce czeka tamborek i nici do haftowania.

5. Zaproś znajomych

Mówi się, że w grupie raźniej, dlatego jeśli masz przyjaciół mieszkających niedaleko, możesz ich zaprosić do siebie lub zorganizować szybkie wyjście. Być może lubisz grać w planszówki, albo zorganizujesz własną zabawę?

Sposoby na nudę

Pamiętaj, że nuda może się pojawić także wtedy, kiedy mamy wiele pomysłów, ale nie możemy zdecydować, który zrealizować. W tym przypadku warto mieć przy sobie listę zadań i priorytetów.

To były moje sprawdzone sposoby na nudę. A jak Wy sobie z nią radzicie? Może nie musicie się tym w ogóle martwić?

Close