Jak ustawić biurko w salonie? Moje miejsce do pracy w pokoju dziennym

Przy biurku spędzam wiele godzin – pracuję na komputerze, czytam i tworzę liczne tutoriale. W dodatku moje miejsce pracy znajduje się w salonie, w bardzo widocznym punkcie, dlatego musiałam stworzyć stanowisko, które będzie wygodne do pracy, a także stanie się częścią dziennego pokoju.

Mój kącik do pracy

Od samego początku wiedziałam, że w tym wnętrzu nie będzie dobrze wyglądało typowe biurko i obrotowe krzesło biurowe. Do wykorzystania miałam bardzo mało miejsca, dlatego wybrałam biurko, które przypomina bardziej stylowy stolik, a przy okazji idealnie komponuje się z resztą mebli w salonie. Z krzesłem było trochę trudniej, ponieważ cenię sobie wygodę podczas pracy. Ostatecznie zdecydowałam się na dość popularny model inspirowany krzesłem zaprojektowanym przez małżeństwo Eamesów. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się bardzo wygodne.
Jak ustawić biurko w salonie?

Salon to przede wszystkim miejsce wypoczynku, a także pomieszczenie w którym najczęściej przyjmujemy gości. Dlatego nasze miejsce do pracy nie powinno naruszać charakteru tego wnętrza. Jego największym wrogiem jest komputer. Jeśli pracujemy na laptopie, to nie ma problemu z jego szybkim złożeniem i schowaniem. Po skończonej pracy staram się uporządkować blat i schować laptop. Bardzo często na moim biurku stoi wazon ze świeżymi kwiatami. Gdyby nie krzesło, to moje miejsce pracy przypominałoby bardziej salonową konsolę.

Stylowe akcesoria biurowe

Jestem osobą, która ma problem z utrzymaniem porządku. W tym przypadku nie mogę sobie pozwolić na chaos, dlatego wszelkie materiały chowam do szuflady i do miedzianego koszyczka. Najczęściej wybieram takie akcesoria biurowe, które są nie tylko użyteczne, ale także estetyczne i dekoracyjne. Jest to trend, który z roku na rok staje się coraz silniejszy. Biurowe drobiazgi projektują najwięksi projektanci. Miedziany podajnik do taśmy klejącej, złote klipsy do papieru, kubek na długopisy z surowego betonu czy drewniane linijki i ekierki – bibeloty, na które dawniej nie zwracaliśmy uwagi, dziś otrzymują niezwykle stylowy charakter.

Moje miejsce do pracy w pokoju dziennym
Kiedy wiem, że czeka mnie długa praca, jak na przykład obróbka zdjęć, tworzenie grafiki lub składanie filmu, to przenoszę się wtedy na biurko mojego męża – oczywiście jeśli jest w tym czasie wolne. Największą zaletą tego miejsca jest duży monitor, na którym pracuje się o wiele wygodniej niż na maleńkim laptopie. Jak wiadomo, biurko to królestwo programisty, dlatego częste podsiadanie nie wchodzi w grę.

Jak ustawić biurko w salonie?

Najlepiej wykorzystać miejsce niedaleko okna, aby w ciągu dnia złapać jak najwięcej naturalnego światła. Wcześniej warto sprawdzić w jakich godzinach wpada najwięcej promieni słonecznych, czy nie są one zbyt intensywne i czy nie będę przeszkadzać podczas pracy. Biurko najlepiej ułożyć bokiem do okna lub tak, aby mieć widok przed sobą. Często siedząc tyłem do okna, promienie słoneczne odbijają się w monitorze, dlatego praca przy komputerze może być bardzo uciążliwa.

Ładne i zgrabne biurko, które nie przypomina stricte biurowych mebli bardzo łatwo odnajdzie się w salonie. Jednak jego rozmiar trzeba dostosować do miejsca, które chcemy przeznaczyć na przestrzeń do pracy.

Biurko w salonie

Jak widzicie, biurko w salonie wcale nie musi straszyć! Wręcz przeciwnie – może być ciekawą częścią tego pomieszczenia.

A jak wygląda wsze miejsce do pracy?

Close