A może rzucić wszystko i zamieszkać w polskich górach? Dom z widokiem na Giewont

A może rzucić wszystko i zamieszkać w polskich górach? Dom bliżej natury

Pamiętasz to uczucie, które towarzyszy podczas biegania boso po łące? A pamiętasz leżenie w trawie i gapienie się na kołyszące się wierzchołki drzew i powolne ruchy chmur? Kiedy byliśmy dziećmi, sprawiało nam to ogromną radość. A wiesz, że nic straconego? Natura jest na wyciągnięcie ręki – tylko od nas zależy, kiedy zrobimy pierwszy krok.

Na mapie naszego kraju jest pewna perełka. Kraina, gdzie piękne krajobrazy łączą się z dawnymi legendami i ciągle żywą i barwną kulturą. Tam czas płynie wolniej, nie ma hałasu i zgiełku, a wypoczynek na łonie natury potrafi szybko naładować nasze akumulatory. Jej mieszkańcy słyną z temperamentu, krzepy, odwagi i czerpania z życia tego, co najlepsze. Czy wiesz, o jakim regionie mowa? Oczywiście o naszym pięknym Podhalu, które wszyscy kojarzymy, ale tak naprawdę znamy tylko nieliczną część jego skarbów.

A może rzucić wszystko i zamieszkać w polskich górach? Dom bliżej natury

Jeśli masz ochotę uciec z miasta i poznać to miejsce od podszewki, zaprzyjaźnić się z lokalnymi mieszkańcami i wypocząć na werandzie z widokiem na góry, to jest ku temu świetna okazja. To marzenie może spełnić się szybciej, niż myślisz. Weź udział w loterii, w której do wygrania jest drewniany dom z widokiem na Giewont! 

To nie żart. Almette po raz czwarty przygotowało Wielką Loterię, gdzie na zwycięzcę czeka całoroczny dom znajdujący się w Zębie, czyli w samym sercu Tatr. Widok zapiera dech w piersiach – zazdroszczą go nawet okoliczni górale. Co więcej, dom jest wykończony pod klucz, czyli gotowy do zamieszkania – z pełnym umeblowaniem i wyposażeniem.

Jak wziąć udział w loterii? 

Wystarczy, że kupisz serek Almette lub Mini Almette z etykietą dotyczącą Loterii, a następnie zarejestrujesz kod na tej stronie. Zachowaj wieczko oraz paragon. W wolnej chwili zajrzyj do regulaminu konkursu, który znajdziesz tutaj. Loteria trwa od 1.09.2019 r. do 31.10.2019 r.

Wielka Loteria IV - Almette "Dom bliżej natury{

Wielka Loteria IV - Almette "Dom bliżej natury{

Dom bliżej natury

Dostać taki mały raj – no kto by nie chciał? Nie dość, że drewniany i świetnie urządzony, to jeszcze z dużą działką i pięknym widokiem. Drewniany dom ma wiele zalet. Przede wszystkim panuje w nim mikroklimat, zimą dobrze trzyma ciepło, a latem gorące powietrze nie przedostaje się do środka. Wiem, co mówię, bo mój dom rodzinny zbudowany jest z drewna. Przeglądając wizualizację (tutaj), rozmarzyłam się i wyobraziłam sobie, jak mogłabym tam spędzać czas. Rozłożyć kocyk i gapić się w niebo, biegać z synkiem na bosaka po ogródku, zrobić mały warzywniak gdzieś w rogu, na werandę wynieść wygodny fotel i wieczorami zaczytywać się w książkach przy ciepłej herbatce. W weekendy robić piesze wycieczki i poznawać okolicę, a zimą wybrać się na sanki na pobliską górkę. I właśnie ten moment uświadomił mi, jak bardzo tęsknię za takim miejscem bliżej natury. 

Piknik na łące

 

Pochodzę z Podhala i mam do tych ziem ogromny sentyment. W liceum uciekłam do Krakowa, gdzie zachłysnęłam się nowym, miejskim życiem. Jako dziecko nie przepadałam za lokalną tradycją, a zwłaszcza za chodzeniem w stroju góralskim, w który ubierała mnie moja mama. Teraz chętnie tam wracam, spaceruję i podziwiam piękne widoki. Kiedy słyszę góralską muzykę podczas rodzinnych uroczystości, łzy same ciekną po policzku. Zaangażowałam się także w kulturę ludową – należę do Związku Podhalan, a na łamach mojego drugiego portalu pomagałam w promocji lokalnych wydarzeń związanych z tradycją. Często bywam na różnego rodzaju imprezach folklorystycznych: od wyścigów kumoterek po konkursy tańca góralskiego. Okolice Podhala przyciągają mnie jak magnes. Może kiedyś osiądę na stałe w tych stronach.

Z domem rodzinnym wiąże się wiele pięknych wspomnień, które wracają do nas za sprawą niektórych osób, miejsc, smaków czy zapachów. Uwielbiam wracać do okresu wakacji, kiedy każdego ranka czekała na mnie kanapka ze świeżym twarożkiem z mleka prosto od krowy Matyldy, posypana szczypiorkiem z ogródka. To wspomnienie wraca do mnie dzięki serkom Almette, które przypominają smak z dzieciństwa. Warto dbać o to, aby takie pozytywne wspomnienia kreować również teraz. Trochę zwolnić, dbać o codzienność, mniej się zamartwiać, czerpać z życia to, co najlepsze, a także być obecnym tu i teraz.

Piknik na łące

W tej naszej zabieganej codzienności warto zrobić miejsce na odpoczynek i relaks. Domek w górach to idealna odskocznia od pędu, hałasu, niedoczasu i ciągłego bycia online. Natura jest balsamem dla duszy, dlatego trzeba z niej jak najczęściej korzystać. Jeśli marzycie o takim miejscu, to zachęcam do udziału w loterii.

Trzymam za Was kciuki! A jeśli wygracie domek, to koniecznie dajcie znać i zaproście mnie na kawę. 🙂


Wpis powstał przy współpracy z marką Almette

Close