Kolorowanki antystresowe dla dorosłych – do druku

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych do wydrukowania

Kolorowanki to świetny sposób na zahamowanie natłoku myśli, odstresowanie i obniżenie złości czy innych negatywnych emocji. Wypełnianie kolorami pustych pól sprawia, że czujemy się spokojniejsi, bardziej radośni, zrelaksowani, a także chwilowo zapominamy o naszych zmartwieniach i obawach. Kiedy kolorujesz twój mózg wyłącza się podobnie jak podczas medytacji. Ta czynność wymaga skupienia uwagi, która wtedy skoncentrowana jest poza naszą świadomością. W ten sposób wycisza myśli, odciąga od problemów, odwraca uwagę od nas samych oraz wymaga koncentracji i obecności tu i teraz.

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych do druku

Kolorowanka to dobry sposób na przepędzenie nudy oraz pobudzenie naszej wyobraźni i kreatywności. Niby wydaje się to wszystko trochę dziecinne, ale naprawdę przy takim rysowaniu można wyżyć się twórczo i odciąć się nawet na kilka godzin. Warto po nią sięgnąć także przed snem – zamiast komórki i sprawdzania newsów ze świata pobaw się kolorami i odpręż się. Taki wieczorny rytuał sprawi, że będziesz spokojniejsza i łatwiej zaśniesz.

Kolorowanka do druku

Kolorowanki antystresowe do druku

Przygotowałam dla Ciebie kolorowankę do pobrania i wydrukowania.

POBIERZ TUTAJ

Stworzyłam także pakiet kolorowanek, który zawiera 9 szablonów z motywami kwiatowymi, ludowymi oraz bardziej skomplikowanymi mandalami. Cały dochód z kolorowanek przekażę na polską zbiórkę pomocy szpitalom w czasie koronawirusa!  Paczka kolorowanek kosztuje tylko 9 zł, ale tutaj każda złotówka ma ogromne znaczenie. Środki zebrane przez Siepomaga będą wykorzystane do wyposażenia nowych oddziałów zakaźnych i wszystkich placówek medycznych walczących z pandemią.

Kolorowanki do druku

Jeśli chcesz pomóc osobiście, to podrzucam link do zbiórki: www.siepomaga.pl/koronawirus

Kolorowanki mandaleKolorowanki kwiatyKolorowanka wzory ludowe

Kolorowanie

Kolorować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi! Możesz uważać, że „nie masz talentu” – kolorowanie nie wymaga żadnych umiejętności. W tym wszystkim chodzi o sam proces, czyli wyłączenie natłoku myśli, skoncentrowaniu się na ruchu ręką i wypełnianiu pól kolorami. To prawdziwa joga dla naszego mózgu!

Stres, smutne informacje, problemy do rozwiązania. Chyba nie ma osoby na tym świecie, którą w jakimś stopniu nie dotknęła pandemia. Nie jest kolorowo, ale warto robić wszystko, aby jakoś przetrwać ten trudny czas. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc chorym czy dotkniętym przez koronawirusa. Bez nich nie przetrwalibyśmy tego trudnego czasu.

Kolorowanie na stres

Sposoby na spędzenie wolnego czasu:

Kreatywne sposoby na nudę

Jak nauczyć się rysować

Doodle – bazgrolenie jest fajne

Jak namalować obraz


To co, sięgniesz po kolorowanki antystresowe?

Close