Jak zrobić złote lustro słońce?

Złote lustro słońce - jak zrobić?

Lustro słońce – śniło mi się po nocach i chciałam je mieć. Najlepiej już teraz! To jeden z nielicznych trendów wnętrzarskich, który spodobał mi się tak bardzo, że szybko mu uległam. Zdziwiło mnie jednak to, że opinia na temat tych luster jest podzielona, a czasem nawet budzi żywe dyskusje. Część osób uważa je za hit a część za kicz.

Moi bliscy jednogłośnie stwierdzili, że lustro jest świetne, ale ma w sobie coś intrygującego. Główkowałam nad tym chwilę i w końcu zgadłam o co chodzi. Niektórym osobom może przypominać monstrancję. Żeby nie być posądzoną o świętokradztwo, od razu zaznaczam, że przy jego tworzeniu nie miałam takich skojarzeń i nadal uważam, że podobieństwo jest odległe. Złote lustro-słońce od wieków pojawiało się we wnętrzach jako bogata dekoracja.

Złote lustro słońce - jak zrobić?

Jak zrobić złote lustro słońce?

Ten dodatek tak bardzo mi się spodobał, że chciałam od razu go kupić. Przeglądając oferty sklepów moja euforia trochę zmalała, bo nie chciałam wydać miliona monet na jedną dekorację. Podniosłam rękawicę i stwierdziłam, ze zrobię takie lustro sama. Nawet nie spodziewałam się, że będzie to tak proste i tanie DIY.

Złote lustro słońce - jak zrobić?

Potrzebne materiały:

  • drewniane wykałaczki
  • klej na gorąco
  • lusterko
  • farba w sprayu

Złote lustro słońce - jak zrobić?

Krok 1

Moje lusterko posiadało plastikową obręcz, do której za pomocą kleju na gorąco przykleiłam szaszłyki.

Złote lustro słońce - jak zrobić?

Na początku wyznaczyłam środek i przykleiłam dwa patyczki, które były na linii średnicy. W podobny sposób przykleiłam kolejne, ale tym razem prostopadle do poprzednich. W ten sposób podzieliłam lustro na ćwiartki, a następnie w każdej z nich przykleiłam na środku patyczek. W tym punkcie 8 szaszłyków powinno wyznaczyć kolejne pola.

Złote lustro słońce - jak zrobić?

Krok 2

W podobny sposób doklejałam kolejne patyczki. W jednej kolejce w puste miejsca przykleiłam ciut krótsze patyczki, a w następnej jeszcze mniejsze. W ten sposób powstało ciekawe cieniowanie.

Złote lustro słońce - jak zrobić?

Krok 3

Skończyłam dokładanie patyczków, kiedy na obręczy nie było już miejsca. Następnie dokładnie wykleiłam lustro taśmą malarską i pomalowałam dekorację złotą farbą w sprayu.

Złote lustro słońce - diy

Krok 4

Po wyschnięciu farby odkleiłam taśmę malarską, a następnie wyczyściłam lustro. Następnie z tyłu przykleiłam klejem na gorąco zawieszkę do mocowania obrazów i powiesiłam ozdobę na ścianie.

Złote lustro słońce - jak zrobić?

Na początku wcale się nie zapowiadało, że lustro wyjdzie tak ciekawie. Miałam obawy do plastikowej oblamówki, której nie udało mi się ściągnąć. Bałam się, że lusterko popęka i nie będzie żadnej dekoracji, a w dodatku niepotrzebnie ściągnę na siebie jakieś licho. Zostawiłam plastik, na który nakleiłam patyczki. Po pomalowaniu złota farbą już nie było takiego kontrastu.

Jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego. Nawet twierdzę, że to jedno z najlepszych DIY i dekoracji, które zrobiłam.

Co sądzicie o takim lustrze? Podoba się Wam ten trend?

Close