Jak zrobić wieniec świąteczny?

Jak zrobić wieniec świąteczny?

Początek grudnia to idealny moment, aby rozpocząć tworzenie ozdób na Boże Narodzenie. Wieniec świąteczny jest jedną z najpiekniejszych dekoracji, która wprowadza świąteczny nastrój już na samym wejściu do domu.

Wieniec bożonarodzeniowy jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. Wiesza się go na drzwiach wejściowych, albo nad kominkiem. U nas w Polsce bardziej popularne są stroiki na stół wigilijny, ale coraz częściej zastępowane są one wieńcami adwentowymi lub bożonarodzeniowymi.

Jak zrobić wieniec świąteczny?
 

Jak zrobić wieniec świąteczny?

Potrzebne materiały:

  • słomiane koło (taką bazę można zrobić z giętkich gałązek),
  • iglaste gałązki,
  • drucik,
  • nożyce lub sekator,
  • nożyczki,
  • klej,
  • ozdoby: czerwona wstążka, szyszki, plasterki z suszonych pomarańczy, ozdobne gałązki.

Jak zrobić wieniec świąteczny?

Sposób wykonania

Taki wieniec można wykonać samodzielnie. Nie jest to nic trudnego, ale nie ukrywam, że wymaga trochę zaangażowania. Satysfakcja wykonania takiej dekoracji jest ogromna, dlatego zachęcam Was do stworzenia własnej.

Krok 1

Zielone gałązki przytnij do długości 10-15 cm. Najlepiej sprawdzi się sekator, ale jeśli go nie masz to mogą być stare nożyczki (ostrzegam, że przycinając łodygi bardzo łatwo można je zepsuć).

Krok 2

Okręć drucik wokół słomianej bazy, a następnie stwórz pierwszą warstwę z zielonych gałązek. Układaj je obok siebie (od wewnętrznej strony krótsze, na zewnątrz dłuższe). Obwiąż dwa razy drucikiem tuż przy łodygach. W ten sam sposób ułóż kolejne, ale pamiętaj aby nowa warstwa zachodziła na poprzednią (musi przykryć drut). Przy zakończeniu wieńca wsuń delikatnie ostatnie gałązki pod pierwszą warstwę i okręć. Odetnij drut i zawiąż go gdzieś z boku, aby nie wystawał.

Jak zrobić wieniec świąteczny?

Krok 3

Kolejny krok to dekoracja wieńca. Możesz do niego przymocować szyszki, przykleić plasterki suszonych pomarańczy i dodać gałązki z czerwonymi kuleczkami. Świetnie wygląda czerwona wstążka, z której możesz zrobić dużą kokardę. Pamiętaj także o pętelce na górze, dzięki której można będzie powiesić wieniec.

Wieniec na Boże Narodzenie DIY

Jak zrobić wieniec świąteczny?

Wieniec na Boże Narodzenie DIY

Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym pokazałam wszystkie kroki

Zauważyłam, że od niedawna w sklepach zaczęły się pojawiać gotowe wieńce z zielonych gałązek. Świetna opcja dla osób, które nie mają wiele czasu na stworzenie własnego, ale chciałyby go udekorować własnoręczne.

Zapraszam Was także na inne wpisy z dekoracjami świątecznymi DIY:

Składanie serwetek na wigilijny stół

Świąteczne dekoracje z papieru

Dekoracja gwiazdy betlejemskiej

Jak zrobić wieniec świąteczny?

Lubicie takie dekoracje?

Close