Jak zrobić stroik wielkanocny?

Jak zrobić stroik wielkanocny?

Stół wielkanocny najczęsciej zachwyca piękną zastawą i tradycyjnymi świątecznymi przysmakami, ale powinniśmy pamiętać także o odpowiedniej dekoracji. Najpopularniejszą ozdobą stołu jest wiosenny stroik, który podkreśla świąteczną atmosferę. Dziś podzielę się z Wami moim pomysłem na taką dekorację. Jest bardzo łatwa i szybka w wykonaniu, dlatego bez żadnych problemów zrobicie ją samodzielnie.

Jak zrobić stroik wielkanocny? Krok po kroku | Polenka.pl

Jak zrobić stroik wielkanocny?

Potrzebne materiały

Przygotuj giętkie gałęzie oraz zielone gałązki np. bukszpanu i bazi, opcjonalnie drucik i nożyczki. Do dekoracji przydadzą się wydmuszki z jajek i piórka.

Stroik wielkanocny - sposób wykonania | Polenka.pl

Sposób wykonania

Z giętkich gałązek zrób wieniec (ja wykorzystałam wierzbę mandżurską). Wystarczy uformować gałązki w okrąg, a następnie w podobny sposób dodawać kolejne.

Stroik wielkanocny - sposób wykonania | Polenka.pl

Kiedy wieniec będzie gotowy, to wystarczy wbić gałązki bukszpanu i bazi w luki między gałązkami. Jeśli kompozycja jest zbyt luźna możesz ją owinąć cienkim drucikiem.

Stroik wielkanocny - sposób wykonania | Polenka.pl

Taki stroik można wykonać bardzo szybko z materiałów, które znajdziecie w ogrodzie lub przyniesiecie ze spaceru. Dodatkowo można przymocować klejem na gorąco kilka wydmuszek – najciekawiej będą wyglądały jajka przepiórki, a także małe piórka. Do środka warto coś włożyć – świetnie sprawdzi się wielkanocna babka, świeca w odpowiednim naczyniu lub wazon z wiosennymi kwiatami.

Stroik na wielkanocny stół | Polenka.pl

Wielkanocne dekoracje, które pojawiły się na blogu:

Wielkanocny zajączek z serwetki

Rzeżucha w skorupce jajka

Naturalny sposób barwienia jajek

Jak zrobić wielkanocny wieniec


Jestem ciekawa jak najczęściej ozdabiacie stół wielkanocny. Robicie stroiki czy kupujecie gotowe dekoracje?

Close