Jak zrobić kwiaty z papieru na ścianę? DIY

Jak zrobić kwiaty z papieru na ścianę? DIY | Polenka.pl

Mam słabość do kwiatów i najchętniej udekorowałabym nimi całe mieszkanie. Niedawno znalazłam świetną alternatywę dla żywych kwiatów, która również jest ekologiczna i bardzo tania w wykonaniu. Duże dekoracje z papieru można wykorzystać do ozdobienia pustej ściany w mieszkaniu, a także jako element ozdobny przyjęć takich jak urodziny czy wesele.

Zapraszam na turoial, w którym pokażę krok po kroku jak zrobić kwiaty z papieru.

Jak zrobić kwiaty z papieru na ścianę? DIY | Polenka.pl

Jak zrobić kwiaty z papieru na ścianę?

Potrzebne materiały

Papier (wystarczy A4), dobry klej w sztyfcie lub klej na gorąco, nożyczki, taśma obustronna lub masa mocująca do wieszania plakatów.

Kwiaty XXL z papieru - potrzebne materiały | Polenka.pl

Sposób wykonania

1. Pobierz szablon klikając w przycisk poniżej.


szablon_3

 

Szablon udostępniam za darmo, ale będzie mi miło, jeśli docenisz moją pracę i zaobserwujesz mnie na INSTAGRAMIE.

*Pamiętaj, że szablony są dla twojego użytku! Możesz je pobrać i wykorzystać u siebie. Nie możesz ich jednak modyfikować oraz wykorzystywać w celach komercyjnych i odsprzedawać. W innym przypadku proszę o kontakt.

Tutaj znajdziesz SZABLON LIŚCI do pobrania.

2. Jeden kwiat powinien składać się z 6 dużych płatków, 6 średnich i 6 małych oraz grzebyka. Wytnij wszystkie płatki po zaznaczonej lini, a na dole zrób małe nacięcia. Teraz posmaruj klejem jedno dolne nacięcie i wsuń je pod drugie – nacięcia powinny zachodzić na siebie krzyżowo. W ten sam sposób przygotuj wszystkie rozmiary płatków.

Kwiaty XXL z papieru - krok po kroku | Polenka.pl

3. Przygotuj tzw. grzebyk, który będzie zdobił środek. Z kartki A4 wytnij pasek o wymiarach 29 x 10,5 cm, następnie złóż go na pół wzdłuż dłuższego boku. Posmaruj dolną część i złóż. U góry zrób nacięcia, zwiń kwiatek, a na koniec uformuj  jak na zdjęciu poniżej.

Kwiaty XXL z papieru - krok po kroku | Polenka.pl

4. Z papieru wytnij kółko o średnicy ok. 10 cm., na które naklej sześć największych płatków. Aby klej lepiej i szybciej złapał, możesz położyć coś ciężkiego na środku (u mnie wazon). Górną część papieru podwiń tak, aby przybrała falisty kształt. W podobny sposób podwiń pozostałe płatki.

Kwiaty XXL z papieru - sposób wykonania | Polenka.pl

5. Kiedy uzyskasz zamknięte koło z największych płatków, to w podobny sposób wklej w środek kolejne płatki. Na samym końcu doklej grzebyk.

Zastanów się nad kompozycją, sprawdź również czy taśma, klej lub masa dobrze trzyma się na ścianie. Zrób także próbę, czy po odklejeniu nie odchodzi farba za ściany. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz rozpocząć naklejanie kwiatów i liści na ścianie. Ja do powieszenia użyłam specjalnej masy mocującej do plakatów. Nie niszczy ściany i nie pozostawia żadnych plam.

Duże kwiaty z papieru - sposób wykonania | Polenka.pl

Zapraszam do obejrzenia tutorialu w wersji video

Subskrybuj kanał!

Kwiaty z papieru pojawiły się na moim blogu wielokrotnie, ale jeszcze nigdy w takiej formie. Tak jak już wcześniej wspomniałam, udekorowana ściana będzie piękną ozdobą przyjęcia urodzinowego, wesela, ale także może zdobić twoje wnętrze na codzień. Ja udekorowałam pustą ścianę nad komodą w sypialni. Kwiatowa ściana nadała delikatności i romantyczności temu wnętrzu.

Jak zrobić kwiaty z papieru na ścianę? DIY
Kwiaty chanel na ścianie

Papierowe kwiaty na ścianie | Polenka.pl

Pochwal się swoją pracą i nie zapomnij oznaczyć swojego projektu hasztagiem #polenkadiy

Dajcie znać co myślicie o takiej dekoracji ściany 🙂

Close