Układanie kwiatów – sprytny patent z taśmą klejącą

Układanie kwiatów - sprytny patent z taśmą klejącą | Polenka.pl

Kocham kwiaty i staram się nimi otaczać jak najczęściej. Mój salon bez nich wygląda jakoś pusto i bez wyrazu. Uważam, że świeże kwiaty to piękna i naturalna ozdoba wnętrza, a w dodatku świetny sposób na poprawę nastroju. Wiosną i latem mamy ogromny wybór kwiatów – od koloru po różnorodne gatunki, dlatego powinniśmy korzystać z ich uroku jak najczęściej.

W dzisiejszym wpisie przedstawię sprytny patent na układanie kwiatów. Na blogu znajdziecie jeszcze kilka sposobów, jednak ten bije wszystkie na głowę!

Układanie kwiatów - sprytny patent z taśmą klejącą | Polenka.pl
 

Sprytny patent z taśmą klejącą

Nie zawsze możemy dopasować wazon do odpowiedniego bukietu. Zazwyczaj kiedy wkładamy kwiaty do wazonu z szeroką szyjką, to łodygi zaczynają opierać się o ścianki i tym samym tworzy się koszmarna dziura w środku. Natomiast jeśli włożymy gotowy, związany bukiet, także nie będzie wyglądał dobrze, ponieważ oprze się tylko na jednej stronie naczynia. Jest na to sposób, w dodatku łatwy i szybki! Wystarczy taśma klejąca.

Sprytny patent można wykorzystać również na wąskich wazonach. Do takiego układania kompozycji kwiatowych nie trzeba mieć żadnych umiejętności florystycznych. To świetna zabawa, z którą poradzi sobie każdy.
 

Potrzebne materiały:

Układanie kwiatów - potrzebne materiały | Polenka.pl
 

Układanie kwiatów

Na samym początku przygotuj wszystkie potrzebne materiały. Dokładnie umyj naczynie i osusz, rozłóż kwiaty i oczyść je z liści, przygotuj taśmę klejącą, której szerokość nie powinna przekraczać 2 cm.

Krok 1

Cały trik jest bardzo prosty. Najpierw przylep taśmę, tak aby zaznaczyć średnicę naczynia. Przy krawędziach zostaw końcówkę minimum od 1,5 do 2 cm. W podobny sposób doklejaj paski po bokach, pozostawiając pomiędzy nimi odstęp wynoszący około 1,5 cm.

Układanie kwiatów w szerokim wazonie | Polenka.pl 
Krok 2

Następnie przyklej paski w przeciwnym kierunku. W ten sposób powstanie siatka.

Układanie kwiatów w szerokim wazonie | Polenka.pl

Układanie kwiatów - sprytny patent z taśmą klejącą | Polenka.pl

W tym tutorialu wykorzystałam taśmę klejącą i dyspenser marki tesa®. Dozownik jest bardzo funkcjonalny i wygodny w użyciu, a w dodatku ciekawie wygląda na biurku. Pod spodem posiada specjalną podkładkę, dzięki której nie przesuwa się po blacie. Z dyspenserem praca szła szybko i sprawnie. Nie potrzebowałam trzeciej ręki z nożyczkami, ponieważ dozownik posiada końcówkę z nożykiem, która ułatwia przycinanie taśmy do odpowiedniej długości.
 
Krok 3

Napełnij wazon wlewając wodę przez dziurkę pomiędzy taśmą. Możesz to zrobić przed naklejeniem taśmy, jednak pamiętaj, aby dokładnie wysuszyć krawędzie.

Układanie kwiatów - sprytny patent z taśmą klejącą tesa | Polenka.pl
 
Krok 4

Włóż kwiaty pomiędzy oczka powstałej siatki. Łodygi układaj w tym samym kierunku np. zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Jak układać kwiaty w szerokim wazonie? | Polenka.pl

Jak układać kwiaty w szerokim wazonie? | Polenka.pl

Układanie kwiatów - krok po kroku | Polenka.pl

Ten prosty patent sprawi, że kwiaty nie będą się przesuwały i pozostaną tam, gdzie je włożysz.

Układanie kwiatów - krok po kroku | Polenka.pl

 
Kompozycje kwiatowe w niskich naczyniach lub miskach są świetną dekoracją stołu podczas obiadu lub kolacji. Kwiaty nie zasłaniają twarzy naszych gości, dlatego można swobodnie rozmawiać bez wychylania się w jedną lub w drugą stronę. Warto o tym pamiętać przy organizacji przyjęć.

Bukiet na lato | Polenka.pl

 
Kwiaty są najpiękniejszą dekoracją wnętrza, ale nieumiejętne ułożenie roślin w wazonie może popsuć ich estetykę. Sposobów układania kompozycji jest wiele, jednak ten z taśmą jest najprostszy i najbardziej efektowny. Poradzi sobie z nim nawet osoba, która uważa, że ma dwie lewe ręce.

Skorzystacie z tego patentu?


Wpis powstał przy współpracy z tesa®

Close