Tęcza ze sznurka DIY – kolorowa dekoracja

Tęcza ze sznurka DIY - kolorowa dekoracja

Oszalałam na punkcie nowego pinterestowego trendu. Czy ktoś jeszcze nie zna „Fibre Rainbow”? Tak bardzo zauroczyły mnie kolorowe tęcze ze sznurka, że postanowiłam stworzyć własną dekorację. Tak się składa, że jestem w trakcie urządzania mojego nowego miejsca do pracy, dlatego nowe DIY świetnie wpisze się w klimat tego pomieszczenia.

Udokumentowałam cały proces powstawania tęczy, dlatego w tym wpisie zdradzę, jak zrobić taką ozdobę krok po kroku.

Tęcza ze sznurka DIY - kolorowa dekoracja

Tęcza ze sznurka – DIY

Będę szczera – tęcza wygląda uroczo, ale nie jest to najłatwiejsze DIY, które pojawiło się na blogu. Może samo tworzenie nie zajmuje dużo czasu, ale jest bardzo angażujące i wymaga cierpliwości. Efekt końcowy jest jednak wart takiego poświęcenia. W tym czasie można nadrobić zaległości serialowe albo posłuchać ciekawego podcastu. W chwili zwątpienia polecam wziąć kilka głębokich oddechów i wrócić do pracy.

Fibre Rainbow - tęcza DIY

Fibre Rainbow - tęcza DIY

Potrzebne materiały:

  • bawełniany sznur – najlepiej o grubości od 10 do 15 mm,
  • kolorowe muliny lub cienkie włóczki,
  • miękki drut,
  • igła i nić,
  • taśma klejąca,
  • nożyczki i kombinerki.

Tęcza ze sznurka DIY - potrzebne materiały

Sposób wykonania

Krok 1

Rozłóż sznur i ułóż go w kształt tęczy. Moja ozdoba składa się z pięciu kawałków – zdecydowanie lepiej wygląda nieparzysta liczba.

Tęcza ze sznurka DIY - krok po kroku

Krok 2

Rozetnij łączenia na dole i każdą końcówkę owiń taśmą klejącą, która zabezpieczy sznurek przed rozwijaniem.

Tęcza ze sznurka DIY - krok po kroku

Krok 3

Przetnij drut na tyle kawałków, ile pasów tęczy chcesz otrzymać, i zagnij je w odpowiedni kształt. Drut powinien być krótszy i zaczynać się trochę wyżej od miejsca, które będziesz owijać muliną. Możesz przymocować go do sznura taśmą klejącą – dzięki temu nie będzie się przesuwał podczas okręcania.

Tęcza ze sznurka DIY - krok po kroku

Krok 4

Na wszystkich sznurach zaznacz ołówkiem miejsce, w którym rozpocznie się okręcanie, a także miejsce zakończenia. Na początku zawiąż mulinę na zaznaczonym miejscu i rozpocznij okręcanie.

Tęcza ze sznurka DIY - krok po kroku

Owijaj sznurek, układając nici muliny jedna nad drugą, tak aby nie powstawały prześwity. Kiedy dojdziesz do końca, zawiąż nić, nawlecz na igłę i przeciągnij, tak jak na zdjęciu. Następnie odetnij mulinę. W ten sposób okręć pozostałe części tęczy. Jeśli zabraknie Ci muliny w tym samym kolorze, to na końcu i na początku dołóż inny.

Tęcza ze sznurka DIY - krok po kroku

Tęcza ze sznurka DIY - krok po kroku

Krok 5

Kiedy okręcisz wszystkie pasy, ułóż je równo. Zszyj je ze sobą na lewej stronie – to ta brzydsza, która będzie przylegała do ściany po powieszeniu dekoracji. Na końcu zrób pętelkę, na której zawiśnie tęcza.

Tęcza ze sznurka DIY - krok po kroku

Krok 6

Przytnij frędzle sznura do podobnej długości. Odklej taśmę klejącą, rozwiń warkocze i rozczesz je grzebieniem. Jeśli jeszcze jest nierówno, to przytnij je do tego samego poziomu.

Jak zrobić tęczę ze sznurka?

Jak zrobić tęczę ze sznurka?

Gotowe! Moja tęcza zawisła nad biurkiem, ale przyznam, że „Fibre Rainbow” to także świetna dekoracja do dziecięcego pokoju lub fajny pomysł na prezent.

Jak zrobić tęczę ze sznurka?

Fibre Rainbow - tęcza DIY

Tutaj znajdziesz tutoriale na dekoracje, które pojawiły się na zdjęciach:

Jak zrobić makramę?

Makatka na ścianę – krok po kroku


Jeśli zainspirowałam Cię do stworzenia podobnej dekoracji, to pochwal się swoją pracą. Oznacz mnie na Instagramie specjalnym hashtagiem #polenkadiy, abym mogła Cię odnaleźć. Możesz także wysłać mi wiadomość ze zdjęciem. Uwielbiam oglądać prace, które wykonali moi czytelnicy!

Masz ochotę stworzyć podobną dekorację?

podpis

Close