Szybka metamorfoza wieszaka na ubranie

Szybka metamorfoza wieszaka na ubranie

Wiecie jak można sprawdzić czy ktoś jest bałaganiarzem? Zajrzyjcie do jego szafy lub biurka. Na szczęście w korytarzu mam szafę, gdzie goście mogą odwiesić swoje kurtki czy płaszcze. Staram się tam utrzymywać względny porządek, ale żeby nie było zbyt nudno, postanowiłam dodać coś od siebie. Kilka wieszaków przeszło metamorfozę, którą zobaczycie w tym wpisie.

Wieszak to wieszak – powinien jak najlepiej spełniać swoją funkcję. Czasem jednak warto wprowadzić troszkę artyzmu tam, gdzie nikt się tego nie spodziewa. Własnoręcznie zdobione wieszaki sprawią, że nasza szafa już nie będzie taka nudna. Jak wiadomo w garderobie bałagan najczęściej “robi się sam”, dlatego warto mieć coś pozytywnego, co będzie przyciągało wzrok.

Szybka metamorfoza wieszaka na ubranie

Potrzebne materiały:

  • drewniane wieszaki,
  • zmywalne tatuaże,
  • nożyczki,
  • wilgotna szmatka.

Drewniany wieszak DIY - potrzebne materiały

Metamorfoza wieszaka na ubranie

Ten sposób można wykorzystać do spersonalizowania wieszaków dla dzieci czy naszych gości np. wykorzystując ciekawy napis. Podobne dekoracje widziałam na wieszakach, na których wisiała suknia ślubna czy sukienki druhen.

Krok 1

Z szablonu wycięłam kilka wzorów, które najbardziej wpadły mi w oko. Takie tatuaże znajdziecie na Allegro, eBay czy Aliexpress.

Szybka metamorfoza wieszaka - potrzebna materiały

Krok 2

Na początku przymierzyłam wszystkie wzory i sprawdziłam jak prezentują się najlepiej. Oczyściłam wieszak, odkleiłam folię zabezpieczającą wzór i przykleiłam w wybranym miejscu.

Przyłożyłam lekko zwilżoną szmatkę, aby woda przesiąkła przez papier. Odczekałam pół minuty, a następnie ściągnęłam papier.

Szybka metamorfoza wieszaka na ubranie

Krok 3

Delikatnie poprawiłam wzór na krawędziach.

Dekoracja wieszaków na ubranie

Odstawiłam na chwilę do wyschnięcia i gotowe! Tak wieszaki prezentują się w mojej szafie.

Dekoracja wieszaków na ubranie

Jak ozdobić wieszak na ubranie? Szybkie DIY

Sposób dekoracji ze zmywalnymi tatuażami to szybka alternatywa dla techniki decoupage. Chociaż efekt końcowy jest taki sam, to ta druga metoda jest bardziej trwała, ale zdecydowanie trudniejsza w realizacji.

Taki wieszak będzie także świetnym prezentem dla bliskiej osoby, zwłaszcza takiej, która lubi modę.


Metamorfozy, które pojawiły się na blogu:

Słoiki ze złotymi zwierzątkami

Kolczyki z plastikowej butelki

Espadryle z naszywkami 


 

Co sądzicie o takiej metamorfozie wieszaka na ubranie? 

Close