Świąteczne prezenty last minute. Szybkie i łatwe DIY

Świąteczne prezenty last minute. Szybkie i łatwe DIY

Często prezenty dawane od serca, a zwłaszcza te zrobione własnoręcznie są bardziej cenne niż te, za które zapłacimy dużo pieniędzy. Upominek nie musi być perfekcyjnie wykonany, ponieważ najważniejsze jest to, że stworzony jest z myślą o obdarowanej osobie. Przygotowałam dla Was kilka szybkich i łatwych pomysłów na świąteczne prezenty DIY.

Świąteczne prezenty last minute. Szybkie i łatwe DIY

Kubek z napisem

Bardzo fajnym prezentem jest kubek ze spersonalizowanym napisem. Może być to ulubiony cytat, śmieszne przywitanie lub słowo motywujące do działania. Wykonanie takiego upominku jest bajecznie proste. Wystarczy przygotować kubek, przetrzeć alkoholem aby odtłuścić powierzchnię i zrobić napis. Najlepszy będzie marker do porcelany, ale jeśli nie masz takiego, to sprawdzi się także zwykły. Wzór trzeba utrwalić w piekarniku. Ja włożyłam kubek do zimnego piekarnika, a następnie włączyłam na 220 stopni i zostawiłam na 45 minut.

 

Kubek z napisem DIY

prezenty_diy_kubek_1

Świeczka – zrób to sam

Kolejnym pomysłem na prezent jest własnoręcznie wykonana świeczka. Wystarczy zwykły słoiczek np. po konfiturze, a także biała świeca i knot. Wykonanie tego DIY również nie jest trudne i czasochłonne. Zaczynamy od rozpuszczenia świecy w kąpieli wodnej. Wykorzystałam białe świeczki, które pokruszyłam i wrzuciłam do starego słoika, a ten włożyłam do garnka z wodą. Delikatnie podgrzewałam. Do małego słoiczka włożyłam knot, a kiedy wosk się rozpuścił przelałam go. Następnie wrzuciłam do środka igły i czerwone kuleczki.

Świeczka - zrób to sam

Kula śnieżna

Ostatnią propozycją jest kula śnieżna, która spodoba się najbardziej dzieciom. Do jej wykonania potrzebny będzie słoik, figurki, sztuczny śnieg lub brokat, gliceryna oraz woda destylowana lub przegotowana. Do przykrywki przyklejamy figurki, następnie do słoika wsypujemy śnieg, wlewamy wodę i dodajemy kroplę gliceryny. Zakręcamy słoik, dodatkowo można przewiązać gwint tasiemką. Wstrząsamy i cieszymy się przepięknym zimowym krajobrazem.

Kula śnieżna DIY

W filmie pokazałam jak zrobić kulę śnieżną ze słoika

Pomysły na prezenty świąteczne można mnożyć w nieskończoność. Poniżej znajdziecie listę moich DIY, które również świetnie sprawdzą się jako upominki pod choinkę.

LIS – opaska do spania

Pasek do aparatu

Kolczyki

Podrzucam także wpis o pakowaniu prezentów oraz etykiety świąteczne do wydrukowania.


Co myślicie o prezentach DIY? Będziecie przygotowywać coś własnoręcznie? 

Close