Słoiki ze złotymi zwierzątkami DIY

Słoiki ze złotymi zwierzątkami DIY | Polenka.pl

Jeszcze do niedawna słoiki były wykorzystywane głównie w kuchni, najczęściej do przechowywania żywności. Dziś wykorzystywane są także do dekoracji mieszkania, segregacji drobiazgów, a nawet mogą służyć jako naczynie do picia. Słoiki to jedne z lepszych materiałów do tworzenia DIY. W dzisiejszym wpisie pokażę mój pomysł na wykorzystanie słoika jako naczynia do organizacji akcesoriów biurowych.

DIY: słoiki ze złotymi zwierzątkami

Ten tutorial jest bardzo łatwy i szybki w wykonaniu. Poradzą sobie z nim nawet osoby, które mówią o sobie, że mają dwie lewe ręce. Chociaż praca nie jest skomplikowana, to efekt końcowy robi wrażenie.

DIY: słoiki ze złotymi zwierzątkami | Polenka.pl

Co będzie potrzebne?

Przygotuj słoiki, plastikowe lub porcelanowe zwierzątka, klej na gorąco lub klej typu “kropelka” oraz farbę w spraju.

DIY: słoiki ze złotymi zwierzątkami - potrzebne materiały | Polenka.pl

Sposób wykonania

Oczyść wieczka słoików z zabrudzeń – najlepiej przetrzyj je wacikiem nasączonym alkoholem, który dodatkowo usunie tłuste ślady. Farbą w sprayu pomaluj przykrywki słoików i wszystkie zwierzątka.

DIY: słoiki ze złotymi zwierzątkami - sposób wykonania | Polenka.pl

Kiedy farba wyschnie przyklej zwierzaki na wierzch wieczka. Dekoracja gotowa!

DIY: słoiki ze złotymi zwierzątkami - sposób wykonania | Polenka.pl

 

Zapraszam do obejrzenie krótkiego video, w którym pokazałam wszystkie kroki 

 

Moje słoiki wykorzystałam do przechowywania biurowych narzędzi, długopisów, zakreślaczy, spinaczy i klamerek do papieru. Nie tylko pomagają w organizacji małych akcesoriów biurowych, ale przy tym stają się idealną dekoracją mojej pracowni.

Wykorzystanie słoików DIY | Polenka.pl

Takie słoiki można wykorzystać także jako pojemniki na przyprawy kuchenne, albo na przechowywanie kosmetycznych dodatków np. wacików, szminek czy maskar.

Tutaj znajdziecie pozostałe pomysły DIY na dekoracje mieszkania.


Mam nadzieję, że podobają się Wam moje słoiki ze złotymi zwierzątkami. Jestem także ciekawa czy macie pomysł na jakieś inne wykorzystanie słoików?

Close