Składanie serwetek na wigilijny stół – choinka, gwiazda betlejemska i kieszonka na sztućce

Składanie serwetek na stół wigilijny - choinka, gwiazda betlejemska i kieszonka na sztućce

Kolacja wigilijna ma uroczysty charakter, dlatego warto zadbać o dekorację świątecznego stołu. Bardzo ważnym elementem jest ładny obrus, zastawa, stroik, ale także serwetki, o których łatwo zapomnieć. Najlepiej sprawdzą się klasyczne, wykonane z naturalnego materiału, ponieważ będą eleganckim uzupełnieniem odświętnie przystrojonego stołu. Jeśli chcesz wykorzystać serwetki papierowe, to warto nadać im ciekawy kształt.

Składanie serwetek na wigilijny stół. Kieszonka na sztućce | Polenka.pl

Przygotowałam dla Was tutorial, w którym pokazuję trzy różne sposoby składania serwetek na wigilijny stół. Jest kształt choinki oraz gwiazdy betlejemskiej, a także bardziej klasyczna wersja, czyli kieszonka na sztućce.

Składanie serwetek na stół wigilijny. Serwetka w kształcie choinki | Polenka.pl

Składanie serwetek na wigilijny stół – krok po kroku

W filmie poniżej szczegółowo pokazałam jak złożyć serwetki. Efekt finalny może wydawać się bardzo skomplikowany, ale nic bardziej mylnego! Warto zastosować się do kilku zasad, a reszta pójdzie jak z płatka.

Jak złożyć serwetki na wigilijny stół? Kieszonka na sztućce | Polenka.pl

Jeśli chcecie więcej świątecznych inspiracji, to zaglądnijcie tutaj: ŚWIĘTA. W tej tematyce na blogu pojawi się jeszcze kilka wpisów, dlatego wpadajcie na blog przed Bożym Narodzeniem.

Dajcie znać, który sposób składania serwetki podoba się Wam najbardziej.

Close