Podkładka pod kubek z marokańskimi wzorami

Ręcznie malowana podkładka pod kubek

Ręcznie malowana podkładka pod kubek to piękny dodatek na stolik kawowy, stół, szafkę nocną i wszędzie tam, gdzie chcesz położyć szklankę. Podkładki chronią delikatne powierzchnie przed zabrudzeniem i zniszczeniem. To DIY jest szybkie i proste do wykonania – porcelanowe płytki z łatwością mogą być dekorowane ręcznie malowanymi wzorami.

Po wykończeniu łazienki i białej kuchni na poddaszu w moim domu rodzinnym zostało dużo kwadratowych płytek. Zastanawiałam się co z nimi zrobić i w końcu wpadłam na pomysł. Zobaczcie, jak w łatwy sposób mogą zmienić się w podstawki pod kubek lub szklanki.

Podkładka pod kubek z białej płytki

Podkładka pod kubek z marokańskimi wzorami

Potrzebne materiały:

  • niebieski marker (glosspaintmarker in pastel – edding 751),
  • biała płytka lub ceramiczna podkładka pod kubek,
  • wilgotna ścierka.

Podkładki pod kubek - potrzebne materiały

Podkładka pod kubek

Krok 1

Przygotuj wszystkie potrzebne materiały, czyli marker, białą płytkę oraz namoczoną szmatkę.

Krok 2

Płytki umyj wilgotną szmatką. Jeśli są one zatłuszczone możesz przetrzeć je wacikiem nasączonym alkoholem. Na czystej powierzchni osiągniesz najlepszy rezultat. Następnie osusz płytkę.

Podkładki pod kubek - potrzebne materiały

Krok 3 

Ołówkiem zaznacz punkt na środku płytki. Opcjonalnie możesz delikatnie dorysować linie pomocnicze, które pomogą w tworzeniu dekoracji.

Płytka ceramiczna DIY

Krok 4

Na środku płytki narysuj kwadrat, a następnie wychodzące z niego elipsy. Rysowanie dekoracji przypomina tworzenie mandali, gdzie każdy element powielany jest symetrycznie z każdej strony. 

Malowanie płytki pod kubek

Krok 5

Niektóre kształty wypełnij kolorem, a następnie dołóż więcej detali. Mogą to być rozłożone symetrycznie kropki, kwiaty, plamki czy kreski.

Malowanie płytki pod kubek

Malowanie płytki pod kubek

Krok 6

Spód płytki warto zabezpieczyć filcem lub silikonowymi naklejkami.

Tutorial pojawił się w książeczce inspiracji Edding, którą można było znaleźć w sklepach na całym świecie! Oprócz mnie swoje pomysły przedstawiły również blogerki z innych krajów np. Niemiec, Szwajcarii, Argentyny.

Podkładka pod kubek DIY

Podkładka pod kubek DIY

Daj znać w komentarzu, co sądzisz o takich podkładkach.

Close