Naszyjnik boho DIY

Naszyjnik boho DIY

Jak już zdążyliście się przekonać uwielbiam tworzyć biżuterię. Uważam, że nie trzeba mieć wielkich zdolności, aby zrobić piękny dodatek. Wystarczy pomysł, dobre chęci i trochę czasu. W dodatku jest to świetny sposób na odstresowanie się i wyżycie artystyczne.

Od kilku lat moim ulubionym stylem jest boho, w którym czuję się bardzo dobrze. Zgromadziłam pokaźną kolekcję biżuterii – część zrobiłam własnoręcznie, a część kupiłam lub przerobiłam. Kilka tygodni temu w moje ręce wpadły dwa przepiękne kamienie. Zobaczcie, co udało mi się z nich stworzyć.

Naszyjnik boho DIY

 

Moje naszyjniki zrobiłam z kryształu górskiego oraz kwarcu dymnego, które łatwo znajdziecie na allegro. Przed zakupem zwróćcie uwagę czy są przewiercone.

Do wykonania biżuterii w stylu boho potrzebne będą:

przewiercony kryształ górski lub kwarc dymny

drut

łańcuszek

kleszcze

Naszyjnik boho DIY - potrzebne materiały

 

Jak zrobić naszyjnik boho?

1) Przygotuj drut o długości 20 cm. Przewlecz go przez kryształ, następnie zrób małą pętelkę. 2) Pozostałe końce zawiń na powstałej pętelce.

Jak zrobić naszyjnik boho?

3) Otwórz ogniwko i zawlecz na nie końcówki łańcuszka. 4) Następnie na ogniwko nawlecz pętelkę z kryształem. Zamknij oczko.

Jak zrobić naszyjnik boho?

Naszyjnik gotowy!

Naszyjniki w stylu boho - kryształ górski oraz kwarc dymny

 

 

Naszyjnik boho DIY

Zapraszam na film w którym pokazałam wszystkie kroki

Naszyjniki w stylu boho są niestety bardzo drogie. Cenią się zwłaszcza sieciówki, które zamiast kamieni szlachetnych używają sztucznych materiałów. Wykonanie moich naszyjników nie zajęło więcej niż pół godziny, a cena jednego z nich nie przekroczyła 15 złotych.

Zapraszam także na pozostałe wpisy z serii BIŻUTERIA DIY

Jestem ciekawa, czy tworzycie własną biżuterię?

Close