List do Świętego Mikołaja – do druku

List do Świętego Mikołaja - do druku

Już wkrótce 6 grudnia, a jak wiadomo, list do Świętego Mikołaja trzeba wysłać trochę wcześniej, aby adresat mógł spełnić wszystkie życzenia. Aby ułatwić Wam pracę, zaprojektowałam świąteczny list w dwóch wersjach – dla dziewczynki i chłopca. Znajdziecie również naklejkę z adresem oraz specjalny znaczek pocztowy, aby wiadomość dotarła w odpowiednie ręce.

List do Świętego Mikołaja - do druku

W tym roku po raz pierwszy napisałam list z moim dwuletnim synkiem. Jeszcze kilka lat temu omijał mnie ten świąteczny szał, ale kiedy w życiu pojawia się dziecko, takie momenty są magiczne i warto je wykorzystać. Pisanie listu do Świętego Mikołaja było pretekstem do rozmowy o tym, czy synek był w tym roku grzeczny i o jakich prezentach marzy. Opowiedziałam mu także o Świętym Mikołaju i przygotowałam na spotkanie z nim. W tamtym roku Mikołajem był tata, ale zapomniał ściągnąć kapcie i niestety od razu został rozpoznany. W tym roku musimy się trochę lepiej przygotować albo skorzystać ze spotkania z Mikołajem gdzieś na mieście, bo dwulatek jest już bardziej spostrzegawczy.

List do Mikołaja do druku - Polenka

List do Świętego Mikołaja do pobrania

Poniżej znajdziecie trzy przyciski – wersja dla dziewczynki i dla chłopca oraz naklejki na kopertę. Po kliknięciu otworzy się plik z grafiką: ściągnijcie ją na dysk (kliknijcie prawym przyciskiem myszy na zdjęcie i wybierzcie „Zapisz jako”). Podczas wydruku najlepiej wybrać wyższą jakość – kolory będą intensywne, a napisy wyraźne.

List udostępniam za darmo, ale będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na INSTAGRAMIE.

Kilka informacji:

  • list zapisany jest w formacie PDF w rozmiarze A4,
  • najlepiej wydrukować go w jak najlepszej jakości,
  • przy wydruku najlepiej wybrać najmniejszy margines,
  • nie zmieniam wzorów i kolorów na życzenie.

* Pamiętaj, że list do Świętego Mikołaja jest dla twojego użytku! Możesz go pobrać i wykorzystać u siebie. Nie możesz go jednak modyfikować oraz wykorzystywać w celach komercyjnych i odsprzedawać. W innym przypadku proszę o kontakt.

Koperta i adres do Świętego Mikołaja

List do Mikołaja przygotowałam z myślą o maluszkach, które jeszcze nie potrafią pisać i czytać. Wypełnianie listu z pomocą rodziców będzie świetną zabawą i okazją do rozmowy na temat Świętego Mikołaja, prezentów i przygotowań świątecznych. Na samym dole listu jest miejsce na podpis i odcisk paluszka.

Jak wysłać list do Świętego Mikołaja?

Jest kilka możliwości. Po pierwsze, tradycyjnie przykleić wieczorem na szybie; w nocy Mikołaj zabiera list, a rano dziecko cieszy się, że list trafił w dobre ręce. Kolejną opcją jest włożenie listu do koperty, przyklejenie etykiety oraz znaczku, wpisanie nadawcy i wrzucenie do skrzynki pocztowej.

Z moim synkiem wybraliśmy drugi sposób. Podczas pisania listu mieliśmy kilka prób, dlatego do koperty włożyliśmy jeden, a drugi zostawiłam na pamiątkę. Przykleiliśmy etykietę i znaczek, a podczas spaceru synek wrzucił list do skrzynki – sprawiło mu to ogromną radość. W Szwajcarii wszystkie listy zaadresowane do „Santa Claus in Cloudland” trafiają do Mikołaja, nawet te bez znaczka pocztowego. Podobno większość listów z adresem zwrotnym otrzymuje odpowiedź, tak że czekamy, co nam odpisze Święty.

Pisanie listu do Świętego Mikołaja

Świąteczne wpisy:

Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Prezenty pod choinkę DIY

Etykiety na prezenty do druku

Pobierajcie, drukujcie i wysyłajcie listy czym prędzej, aby Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami miał trochę czasu na przygotowanie prezentów!

Close