Kalendarz adwentowy dla dzieci DIY + zadania do druku

Kalendarz adwentowy dla dzieci DIY + zadania do druku

Kalendarz adwentowy to świetny sposób na odliczanie dni do Bożego Narodzenia. W tym roku pierwszy raz będę robić to z moim dwuletnim synkiem i to właśnie dla niego powstała tegoroczna wersja. Mam nadzieję, że dotrwamy do końca i nie będzie trzeba rozpakowywać wszystkiego od razu. Pamiętam, że ja raczej nie byłam cierpliwa – wyjadałam wszystkie czekoladki w pierwszych dniach grudnia.

Na blogu pojawiła się wersja rustykalnego kalendarza adwentowego. Tutaj znajdziesz cały wpis: Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Kalendarz adwentowy dla dzieci DIY + zadania do druku

Kalendarz adwentowy dla dzieci

W tym roku kalendarz planowałam od dawna, ale jak to zwykle u mnie bywa, realizacja odbyła się spontanicznie i to pierwszego dnia grudnia! Zadania zaprojektowałam trochę wcześniej, a resztę składałam na szybko. Właśnie dlatego chcę się z Wami podzielić szybkim sposobem na kalendarz adwentowy.

Do jego przygotowania wykorzystałam papierowe torebki na kanapki, które zalegały w szafce. Użyłam podwójnej warstwy – jedną torebkę włożyłam w drugą, ponieważ dopiero dzięki temu prezent nie był widoczny. Cieszę się z tego, że te torebki będzie można wykorzystać ponownie za rok lub do pakowania kanapek.

Kalendarz adwentowy - zrób to sam

Kalendarz adwentowy - zrób to sam

Świąteczny klimat w mieszkaniu

Świąteczny klimat w mieszkaniu

Na ścianie nakleiłam trzy samoprzylepne haczyki do wieszania obrazów. Przymocowałam do nich sznurek, a na środkowym haczyku powiesiłam wieniec.

Na każdą z torebek nakleiłam numerek od 1 do 24 (szablon z liczbami do pobrania znajdziecie trochę niżej). Włożyłam upominki, zawiązałam sznurkiem, dodałam zieloną gałązkę i czerwone kuleczki, a następnie powiesiłam na sznurku.

Uwaga! Nie polecam takich roślin przy bardzo małych dzieciach. Mój syn wie, że takich rzeczy nie można jeść.

Adwentowy kalendarz dla dziecka

Co włożyć do kalendarza adwentowego?

Z uwagi na to, że mój syn raczej nie je słodyczy, postanowiłam uzupełnić kalendarz małymi upominkami, zadaniami i kilkoma przekąskami. Znalazły się tam małe ozdoby na choinkę, które syn powiesi na drzewku; są małe zwierzątka, które uwielbia zbierać i się nimi bawić, jest parę resoraków i oczywiście kilka ciasteczek zbożowych bez mleka. Oprócz tego w każdej torebce jest zadanie na każdy dzień grudnia.

Co włożyć do kalendarza adwentowego?

Co włożyć do kalendarza adwentowego?

Co włożyć do kalendarza adwentowego?

List zadań do kalendarza adwentowego do druku

Przygotowałam specjalne szablony z zadaniami świątecznymi do druku. Pobierzecie je, klikając w przycisk znajdujący się poniżej. Od razu dodam, że zadań jest więcej niż 24 – wybierzcie te, które Wam odpowiadają. Na waszym dysku automatycznie zapisze się folder (Kalendarz adwentowy), następnie rozpakujcie go i wydrukujcie szablony.

Pobierz listę

Kalendarz udostępniam za darmo, ale będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na INSTAGRAMIE.

Kalendarz adwentowy - lista zadań dla dziecka

* Pamiętaj, że szablon jest dla twojego użytku! Możesz go pobrać i wykorzystać u siebie. Nie możesz go jednak modyfikować oraz wykorzystywać w celach komercyjnych i odsprzedawać. W innym przypadku proszę o kontakt.


Świąteczne wpisy:

Kalendarz adwentowy – wersja rustykalna

List do Świętego Mikołaja do druku

Etykiety na prezenty do druku

Robicie w tym roku kalendarz adwentowy?

Close