Jesienne DIY: dekoracje z dyni

Jesienne DIY: dekoracje z dyni

Muszę się Wam do czegoś przyznać – nie lubię pomarańczowego koloru. W tym roku bardzo chciałam wykorzystać dynie do dekoracji, ale ich kolor nie pasował do mojego wnętrza. Postanowiłam je przemalować i zmienić ich styl na bardziej elegancki. Jak widzicie udało się, a dynie pięknie wpisały się w klimat mojego miejsca pracy.

Poniżej przedstawiam krótki tutorial. Przy ozdabianiu dyń bawiłam się równie dobrze, jak przy malowaniu pisanek.

Jesienne DIY: dekoracje z dyni

Dekoracje z dyni krok po kroku

Potrzebne będą: dynie, farby (najlepiej akrylowe), pędzle, ozdoby np. cekiny czy ćwieki, klej, kwiaty, gąbka florystyczna.

Dekoracje z dyni krok po kroku

1. Malowana dynia

Moją pierwszą dekoracją jest biało-złota dynia. Delikatnie pomalowałam ją farbą akrylową, a kiedy wszystkie warstwy wyschły domalowałam złote plamki.

2. Diamentowa dynia

Kolejną dynię pomalowałam na czarno. Kiedy farba wyschła przykleiłam sztuczne kamienie, a ogonek pokryłam złotą farbą.

Ozdoby z dyni - wazon, diamenty, złoto

3. Wazon z dyni

Z następnej dyni zrobiłam mini wazonik na kwiaty. Ostrym nożem odcięłam czubek dyni – trzeba bardzo uważać, aby się nie skaleczyć. Wydrążyłam środek i usunęłam miąższ z pestkami. Następnie pokryłam ją białą farbą i na koniec domalowałam złote plamki. Gąbkę florystyczną przycięłam do odpowiedniego rozmiaru, namoczyłam w wodzie i włożyłam do dyni. Ułożyłam kompozycję z róż i zieleni. W tym wpisie pokazałam jak układać kwiaty w gąbce florystycznej.

Wszystkie kroki pokazałam w filmie poniżej

To były moje pomysły na ozdoby z dyni. Nie są to typowe ozdoby halloweenowe, ale za to świetnie wpisują się w ten jesienny czas.

Planujecie stworzyć własne dekoracje z dyni?

Close