Jak zrobić wielkanocny wieniec?

Jak zrobić wielkanocny wieniec?

W ostatnim wpisie wspominałam, że z utęsknieniem czekam na wiosnę. Chyba szybko się nie pojawi, bo dziś znowu zaczął padać śnieg.

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, dlatego przygotowałam kolejne świąteczne DIY. Wielkanocny wieniec będzie świetną dekoracją każdego wnętrza, a także sprawdzi się jako ozdoba drzwi wejściowych.

Jak zrobić wielkanocny wieniec? Potrzebne materiały

Jak zrobić wielkanocny wieniec?

Do wykonania wieńca potrzebne będą: baza z wikliny lub gałęzi, piórka, wydmuszki lub sztuczne jajka, wstążka, nożyczki i klej. Wszystkie dodatki znajdziecie na allegro, w supermarketach lub w sklepach budowlanych typu OBI czy Leroy Merlin. Gotową bazę wiklinową można zastąpić własnoręcznie uplecionym wieńcem z gałęzi.

Do bazy doklejamy pióra i wydmuszki. Najlepiej sprawdzi się klej na gorąco (uwaga na palce!). Na koniec można przewiązać wieniec szeroką wstążką, która nada trochę elegancji. I gotowe!

Wykonanie wieńca nie jest skomplikowane. Wystarczy chwila czasu i trochę chęci.

Sami zobaczcie!

Wieniec zawisł na drzwiach wejściowych do mojego mieszkania. Przyznam, że nigdy wcześniej nie ozdabiałam drzwi ani klatki schodowej. Zmobilizowali mnie do tego sąsiedzi, którzy tworzą nowe dekoracje na każdą porę roku lub święta.

Jak zrobić wielkanocny wieniec

 

Więcej wiosenno-świątecznych projektów DIY znajdziecie tutaj: Wielkanocne DIY

Dekorujecie swoje mieszkanie na Wielkanoc?

Close