Jak zrobić terrarium na sukulenty i kaktusy?

Jak zrobić terrarium na sukulenty i kaktusy?

Uwielbiam kwiaty we wnętrzu i śmiało mogę powiedzieć, że są dla mnie najpiękniejszą ozdobą. Lubię zarówno te w wazonie, jak i w doniczce. Niestety do roślin doniczkowych nie mam ręki. Czasem muszę je zostawić w mieszkaniu bez podlewania na kilkanaście dni. Właśnie takie momenty przesiały moją kolekcję i zostały ze mną tylko najwytrwalsze okazy. 

Sukulenty nie bez powodu nazywane są roślinami dla zapracowanych i zapominalskich. Są odporne na zaniedbania, nie wymagają częstego podlewania i nawożenia. Nawet jeśli pomarszczą się z braku wody, to bardzo szybko odzyskają swą formę po podlaniu. Jedyny błąd, który można popełnić w uprawie sukulentów to nadmierne nawodnienie. Właśnie w ten sposób uśmierciłam jedną roślinkę.

Terrarium na sukulenty DIY

Terrarium na sukulenty DIY
Przygotuj naczynie – najwygodniejsze będzie szerokie i niskie. Na dno nasyp kamienie, dzięki nim stworzysz drenaż. Następną warstwę stwórz z ziemi – najlepiej sprawdzi się ta przeznaczona do kaktusów i sukulentów. Delikatnie posadź sukulenty i kaktusy. Najpiękniej wyglądają zestawione ze sobą różne okazy. Na wierzch możesz dodać drobny żwirek.

Terrarium na sukulenty DIY

Jak zrobić terrarium na sukulenty?
Zapraszam na tutorial, w którym pokazałam wszystkie kroki

Wiecie, że kaktusy to również sukulenty, ale nie każdy sukulent jest kaktusem?

DIY Jak zrobić terrarium na sukulenty i kaktusy?
Jeśli temat sukulentów jeszcze się Wam nie znudził, to zapraszam na wpis DIY: Geometryczna doniczka na sukulenty.

Macie swoje sukulenty? Jeśli tak, to jak o nie dbacie?

Close