Jak zrobić poszewkę z włóczki zpagetti?

Poszewka z włóczki zpagetti

Jakiś czas temu kupiłam w Ikei okrągłe poduchy. Co mnie skusiło żeby je kupić? Na pewno nie wzór, bo zupełnie nie jest w moim klimacie i nie pasuje także do wnętrza mieszkania. Najbardziej odpowiadała mi wielkość i kształt. Nasza sofa w salonie jest bardzo duża i żeby wygodnie na niej siedzieć potrzebne było miękkie oparcie na plecy. Przez pewien czas poduszki z nadrukiem ulicznej studzienki straszyły w naszym salonie, ale w końcu postanowiłam się za nie zabrać. Stworzyłam poszewkę z włóczki zpagetti (Hoooked).

Włóczka zpagetti (Hoooked)
Włóczka zpagetti (Hoooked)

 

Wzór poszewki może wydawać się skomplikowany, ale w rzeczywistości wykonanie projektu nie jest wcale takie trudne i nie zabiera wiele czasu. Poszewkę stworzyłam w dwa wieczory. Niestety nie oszacowałam zużycia włóczki, dlatego jeden motek wystarczył mi tylko na jedną stronę poszewki. Kupując dwa kolory myślałam, że stworzę dwie poszewki. Właśnie dlatego moja poszewka jest dwukolorowa. Trochę obawiałam się, że szydełkowanie takim dużym szydełkiem (15 mm) może być problematyczne, ale okazało się, że jest to o wiele przyjemniejsze niż praca z mniejszym narzędziem.

Sposób wykonania poszewki zpagetti:

Tworzymy łańcuszek z 6 oczek i zamykamy koło, następnie robimy 16 słupków. W kolejnym okrążeniu podwajamy liczbę słupków. W kolejnych rzędach robimy na zmianę  jeden słupek, a następnie dwa słupki. Co okrążenie liczba słupków powinna zwiększać się o 16. Szydełkujemy, aż uzyskamy odpowiedni rozmiar. W identyczny sposób tworzymy drugą część poszewki. Oba koła łączymy ze sobą i wkładamy poduszkę.

W filmie możecie zobaczyć moje zmagania z zpagetti…


Szydełkowałam wiele lat temu, ale nigdy nie tworzyłam w oparciu o schematy i do tej pory mam problemy z zapamiętaniem sekwencji. Włóczka zpagetti pozytywnie mnie zaskoczyła, ponieważ szydełkowanie jest bajecznie proste i przyjemne, a rezultaty są widoczne po kilku minutach. Można powiedzieć, że wszystko dzieje się w mgnieniu oka. Do włóczki Hoooked zapewne wrócę nie jeden raz. W planach mam drugą poszewkę i mały dywanik.

Ktoś tutaj szydełkuje? 

Close