Jak zrobić kalendarz adwentowy? Krok po kroku

Jak zrobić kalendarz adwentowy? Krok po kroku

Okres świąteczny jest wyjątkowy i płen magii – nie ma takiego drugiego wydarzenia w ciągu roku. Poprzedzający go adwent jest czasem wyczekiwania i przygotowania na Boże Narodzenie. Dla tych osób, które nie mogą doczekać się świąt niezwykle przydaty będzie kalendarz adwentowy. Kiedyś dni do Wigilii z niecierpliwością odliczały dzieci, a dziś coraz częściej do tradycji włączają się także dorośli.

W tym wpisie znajdziesz kalendarz adwentowy z zadaniami świątecznymi do pobrania i wydrukowania. Nowa wersja jest dla dzieci.

Jak zrobić kalendarz adwentowy? Zrób to sam

O co chodzi w kalendarzu adwentowym?

Kalendarz adwentowy to symbol oczekiwania na Boże Narodzenie. Zwyczaj pochodzi z Niemiec, gdzie dzieci otrzymywały papierowe kalendarze z religijnymi obrazkami na każdy dzień adwentu. Dziś kalendarze także umilają oczekiwanie na święta, jednak w środku pojawiają się najczęściej smakołyki i różne drobiazgi.

Kiedy byłam mała dostałam kalendarz w kształcie domku, w którym pod okienkami kryły się łakocie o wątpliwej jakości, chyba były to smakołyki czekoladopodobne. Nie poswstrzymało mnie to jednak przed wyjadaniem kilku numerków jednego dnia. Rozerwane okienka z papieru delikatnie maskowałam, aby nikt się nie domyślił. Otwieranie skrytek było czymś magicznym i tajemniczym, ponieważ nigdy nie było wiadomo co znajduje się w środku.

Kalendarz adwentowy – krok po kroku

Potrzebne materiały:

papier, klej, nożyczki, dziurkacz, sznurek, pisak, gałąź lub rurka, zielone gałązki.

Kalendarz adwentowy - potrzebne materiały

Sposób wykonania

1. Dzisiejsze DIY rozpoczniemy od stworzenia papierowych torebek. Z papieru wytnij prostokąt, połóż go w poziomie, a następnie złóż do siebie dwie strony, tak aby jedna zachodziła na drugą.

Kalendarz adwentowy - krok 1

2. Sklej po linii, która została pokazana na zdjęciu. Złóż do góry część torebki.

Kalendarz adwentowy - krok 2

3. Złóż rogi papieru tak jak na zdjęciu poniżej. Posmaruj klejem górną i dolną część.

Jak zrobić torebkę z papieru? DIY

4. Złóż i mocno dociśnij, aby klej szybciej złapał obie części. W ten sam sposób przygotuj 24 torebki. Następnie złóż górę torebek – wszystkie powinny mieć podobną wysokość.

Jak zrobić torebkę z papieru? DIY

5. Ponumeruj torebki od 1 do 24, a następnie włóż do nich smakołyki, małe prezenty lub karteczki z cytatami.

Kalendarz adwentowy - numerowanie

6. Za pomocą dziurkacza zrób dziurkę na górze torebki. Przywiąż gałązkę do sznurka, następnie przewlecz przez torebkę. Tak powstałe dekoracje zawieś na patyku.

Kalendarz adwentowy - sposób wykonania

Kalendarz adwentowy - inspiracje

Mój kalendarz będzie ozdobą przedszkola. Mam nadzieję, że dzieciaki polubią adwentową tradycję z odliczniem dni do świąt Bożego Narodzenia. W środku znajdą przedświąteczne zadania do wykonania.

Jestem ciekawa czy w dzieciństwie mieliście swoje kalendarze adwentowe. Jeśli tak, to podzielcie się swoimi wspomnieniami w komentarzach. 

Close