Jak zapakować prezent? Świąteczne DIY #3

Jak zapakować prezent? Świąteczne DIY #3

W przypadku prezentów nie liczy się opakowanie, ale to co jest w środku. Jednak ładna oprawa może jeszcze bardziej rozbudzić ciekawość obdarowanego. Kiedy otrzymuję pięknie udekorowane prezenty, najpierw muszę nacieszyć oczy. Czasem z żalem rozrywam papier.

Chyba bardziej od szukania i dawania prezentów wolę pakowanie i ozdabianie. Z starannością wybieram papiery, wstążki i dodatki. W tym roku postawiłam na szary papier pakowy, który mimo swej prostoty jest najlepszą bazą na tworzenie kreatywnych ozdób.

Jak zapakować prezent? Zobacz moje pomysły

1. Do zapakowania pierwszego prezentu użyłam papieru z nadrukiem. Grafikę w stylu zimowo-leśnym zdobią grafiki ze zwierzętami. Dobrałam srebrną tasiemkę atłasową, z której stworzyłam dużą potrójną kokardę.

Papier do pakowania prezentów - grafika w leśne zwierzęta

2. Drugi prezent jest w moim ulubionym stylu rustykalnym. Upominek zapakowałam w szary papier pakowy, który następnie przewiązałam szeroką wstążką. Pod kokardą umieściłam szyszkę, która nadała charakteru.

Prezent zapakowany w szary prezent - styl rustykalny
3. Trzeci prezent zapakowałam w pięknie błyszczący papier w kolorze miedzi. Kiedy byłam dzieckiem bardzo chciałam dostać prezent zapakowany w podobny sposób. Wszystko przez zagraniczne reklamy, które lansowały właśnie taką modę. Szkoda, że w tamtych czasach podobne papiery nie były dostępne w sklepach.

Jeśli jesteście ciekawi jak poradziłam sobie z pakowaniem, to zapraszam do obejrzenia filmiku

Macie przygotowane prezenty dla najbliższych?


Wszystkich zainteresowanych tematyką świąt zapraszam na wpisy w kategorii Świąteczne DIY

Tutaj znajdziecie ETYKIETY NA PREZENTY DO WYDRUKOWANIA

Close