Jak wyciąć dynię na Halloween? + Szablon z wzorem do pobrania

Jak wyciąć dynię na Halloween? + Szablon z wzorem do pobrania

Bezkonkurencyjnym symbolem Halloween jest lampion z dyni, dlatego w tym roku postanowiłam stworzyć własny. Po włożeniu zapalonej świecy i zgaszeniu światła, w mieszkaniu tworzy się niezwykła atmosfera. Jest trochę strasznie i dziwnie, ale przecież na tym polega urok Halloween. 

Halloween nie jest polskim świętem, dlatego dyskusja na ten temat w naszym kraju jest dość burzliwa. Ten dzień ma swoich zwolenników i przeciwników, a ja jestem gdzieś pomiędzy. Nie widzę nic złego, aby wykorzystać niektóre jego motywy do jesiennej dekoracji mieszkania.

Dynia na Halloween - DIY

Jak wyciąć dynię na Halloween? Tutorial krok po kroku

Przygotuj dużą dynię, nóż, miskę, łyżkę oraz świecę. Możesz także wydrukować szablon z wzorem do odrysowania. Po kliknięciu w przycisk (znajduje się poniżej) wyświetli się plik PDF do pobrania. Wystraszy zapisać go na dysku i wydrukować (orientacja w poziomie).

przycisk_wzor_na_dynie

Szablon udostępniam za darmo, ale będzie mi miło, jeśli docenisz moją pracę i zaobserwujesz mnie na INSTAGRAMIE.

 

Krok 1

Ostrożnie wytnij czubek dyni. Możesz wkładać nóż pod kątem, wtedy pokrywka nie będzie wpadała do środka. Następnie oczyść ją z miąższu. Środek dyni wydrąż łyżką, a następnie usuń pestki i miąższ.

Jak zrobić dynię na Halloween? DIY

Krok 2

Przenieś wzór na dynię – możesz odrysować go ołówkiem. Bardzo ostrożnie wytnij wzór. Oczyść wewnętrzne kontury, aby wycięte kształty były bardzo wyraźne. Z zębów i oczu wytnij skórę (na szablonie te miejsca zostały oznaczone kolorem szarym).

Jak zrobić dynię na Halloween? DIY

Krok 3

Oczyść dokładnie środek dyni z resztek miąższu. Zapal świeczkę, włóż ją do środka i zamknij wieczko. Teraz możesz cieszyć się halloweenowym lampionem z dyni.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu, w którym zobaczycie jak wyżywam się na dyni!

 

Tak prezentuje się dynia ze świecą. Trochę straszna, prawda?

Lampion z dyni na Halloween - zrób to sam

Więcej pomysłów na Halloween:

Ozdoby na Halloween z papieru

Dekoracje z dyni


Namówiłam Was? Zrobicie swój lampion z dyni?

Close