Jak układać kwiaty? Dwa sposoby

Jak układać kwiaty? Bukiet z róż

Bukiet z żywych kwiatów to piękna, a zarazem naturalna ozdoba wnętrza. Niezależnie od stylu, w którym urządzimy mieszkanie, świeże kwiaty w wazonie doskonale wkomponują się w jego wystrój. Zobaczcie jak w łatwy i szybki sposób można ułożyć kwiaty.

Metoda 1: Układanie kwiatów w naczyniu

Chyba najłatwiejszym sposobem jest układanie roślin bezpośrednio w naczyniu. Dobrze umyj wazon płynem do mycia naczyń, a nawet małą ilością Domestosu. Zabieg ten zabije bakterie, które skracają trwałość kwiatów. Najlepiej jeśli w wodzie będą stać same łodygi, dlatego przed przystąpieniem do układania należy je oczyścić. Usuwamy kolce i liście, jeśli je zostawimy, to w wodzie zaczną szybko gnić.  Następnie podcinamy łodygi pod odpowiednim kątem, aby udrożnić wiązki przewodzące wodę. Teraz możemy zacząć układać!

Przygotuj naczynie i napełnij je wodą. Włóż pierwszy kwiat (może opierać się o ścianę naczynia). Włóż kolejny, ale pamiętaj, żeby zawsze układać kwiaty w tym samym kierunku (zgodnie z ruchem wskazówek zegara, albo w przeciwnym). W ten sposób łodygi będą same się układać. Nigdy nie wpychaj łodygi na siłę, ponieważ przez przypadek możesz ją złamać i uszkodzić pozostałe rośliny. Nie wkładaj też kilku na raz.

Metoda 2: Układanie bukietu w ręce

Podobnie jak w wyżej opisanej metodzie oczyszczamy łodygi z liści i kolców. Możemy podciąć końcówki jeśli długość łodyg nam odpowiada, ale można je przyciąć także po związaniu bukietu. Kwiaty układamy w jednej ręce – ja układam jak osoba leworęczna, bo tak jest mi najwygodniej (jestem oburęczna). Pamiętaj, aby układać każdy kwiat oddzielnie i zawsze w tym samym kierunku. Poniżej przedstawiam film, w którym układam bukiet techniką skrętoległego układu łodyg.

Ta metoda wymaga wprawy, ale daje dużo lepsze efekty. Dużą zaletą jest przede wszystkim kontrolowanie wysokości i rozłożenia roślin w bukiecie. Daje także możliwość wyciągnięcia i przełożenia do innego naczynia.


 

ZOBACZ WPISY:

Jak układać kwiaty w gąbce florystycznej

Jak zrobić wianek z kwiatów

 

Jakim sposobem tworzycie swoje bukiety?

Close