Girlanda wielkanocna z zajączkami – szablon do pobrania

Girlanda wielkanocna z zajączkami - szablon do pobrania

Zbliża się Wielkanoc, dlatego przygotowałam dla Was pomysł na prostą dekorację z papieru. Girlanda wielkanocna z zajączkami będzie świetną ozdobą ściany lub okna. Wiem, że w przedświątecznym zabieganiu czasem trudno wygospodarować choćby chwilę, dlatego dziś prezentuję tutorial, z którym poradzi sobie każdy z Was.

Girlanda wielkanocna z zajączkami - szablon do pobrania

Girlanda jest prosta, a w dodatku przygotujecie ją z łatwo dostępnych materiałów, dlatego nie powinniście mieć żadnych problemów i wymówek.

Potrzebne materiały:

  • szablon z zajączkami (przycisk szablon),
  • papier kolorowy,
  • pompony (gotowe lub zrobione),
  • nitka lub włóczka,
  • nożyczki,
  • klej.

 

Girlanda wielkanocna z zajączkami

Krok 1

Pobierz szablon – poniżej znajdziecie przycisk, po kliknięciu którego wyświetli się grafika do ściągnięcia. Wystarczy ją zapisać na dysku i wydrukować.

Szablon do pobrania

Szablon udostępniam za darmo, ale będzie mi miło, jeśli zaobserwujesz mnie na INSTAGRAMIE.

Pamiętajcie, że szablon jest dla waszego użytku! Możecie go pobrać i użyć do własnych celów. Nie pozwalam na modyfikację oraz wykorzystywanie w celach komercyjnych i na odsprzedaż. W innym przypadku proszę o kontakt.

Krok 2

Wytnij zajączki z szablonu, a następnie odrysuj je na kolorowym papierze. Dokładnie wytnij wszystkie zajączki. Moja girlanda składa się z 8 zająców.

Zajączki z papieru - szablon

Krok 2

Dodatkowo możesz przykleić zajączkom ogonki. Sprawdzi się klej uniwersalny, na gorąco lub typu magic. Moje pompony zrobiłam zrobiłam z włóczki. Przy okazji zdradzę Wam szybki sposób na ich tworzenie. Wystarczy obwinąć kilkanaście razy widelec, związać na środku, ściągnąć i rozciąć pętelki na bokach (zobacz poniższe zdjęcie). Możecie wykorzystać gotowe pompony, albo zamiast nich nakleić białe kółka z papieru.

Wielkanocne zajączki z papieru - szablon

Krok 3

Teraz pora na stworzenie girlandy. Możesz przewlec nitkę z igłą przez każdego zająca, albo przykleić sznurek taśmą klejącą od drugiej strony. Ja wybrałam drugą opcję. Następnie powieś gotową girlandę na ścianie lub oknie.

Girlanda z zajączków wielkanocnych

Girlanda z zajączków wielkanocnych

Wielkanocne zajączki z papieru - szablon

Jak widzicie taka wielkanocna dekoracja wcale nie jest trudna do zrobienia, a bardzo ciekawie zdobi wnętrze.

Girlanda wielkanocna z zajączkami - szablon do pobrania

 

Wielkanocne DIY:

Wielkanocny zajączek z serwetki

Zajączek z papieru 3D

Naturalny sposób barwienia jajek


Dekorujecie mieszkanie na Wielkanoc?

Close