DIY: Opaska z drutu i lakieru do paznokci

DIY: Opaska z drutu i lakieru do paznokci

Będąc w podstawówce nałogowo tworzyłam drzewka szczęścia z drutu i lakieru do paznokci. Wyglądało to koszmarnie, ale podobno miało przynosić szczęście. Ostatnio przeglądając ślubne inspiracje natrafiłam na ozdoby do włosów wykonane w podobnej technice. Efekt był niesamowity, a fryzury zdobione nimi wyglądały rewelacyjnie. Postanowiłam wykonać własną opaskę, a przy okazji stworzyłam tutorial.

DIY: Opaska do włosów
DIY: Opaska do włosów

Opaska nie jest trudna w wykonaniu, ale technika jest pracochłonna. Ale warto! Efekt jest zaskakujący. Do jej stworzenia potrzebny jest drucik. Ja wykorzystałam cienki (0,4 mm), w kolorze miedzi. Grubsze druty mogą się nie sprawdzić, ponieważ trudno będzie z nich formować płatki. Jeśli chodzi o lakier do paznokci to nada się prawie każdy. Ja polecam te najtańsze, albo te, którymi rzadko malujemy paznokcie.

Jak zrobić opaskę z drutu i lakieru do paznokci?

Krok 1

Drucik owijamy na ołówek lub pędzelek i okręcamy trzy razy. Oczko powinno mieć 0,5 cm, większe będzie trudno pokryć lakierem. W ten sam sposób tworzymy kolejne płatki. Kwiat powinien mieć 4-5 płatków. Końcówkę drutu owijamy o resztkę, która nam została. Odcinamy drut, pozostawiając łodygę ok. 3 cm. Następnie formujemy płatki, trochę je zwężamy, aby nie były okrągłe. Wyginamy na ołówku. Do stworzenia opaski wystarczy 20 kwiatków.

Krok 2

Przygotowane płatki pokrywamy lakierem. Przed przystąpieniem do pracy warto zabezpieczyć blat, ponieważ lakier może spłynąć z drutu. Pomalowane kwiaty odkładamy do wyschnięcia.

Krok 3

Z drutu tworzymy bazę opaski. Może to być gotowa opaska, ale jeśli takiej nie mamy to możemy zrobić z kilku warstw drutu. Mocujemy do niej kwiaty okręcając łodyżki wokół opaski.

Wszystkie kroki przedstawiłam w filmie: DIY opaska z drutu i lakieru do paznokci


Romantyczna opaska to idealna ozdoba na większe wyjście, ale także dodatek do codziennej stylizacji. Koszt wykonania takiej opaski to tylko 15 zł. Wystarczą chęci i trochę wolnego czasu.

Zachęcam do stworzenia własnej opaski. To wcale nie jest takie trudne! To jak, namówiłam Was?

Close