DIY: dekoracje z papieru na przyjęcie urodzinowe

DIY: dekoracje z papieru na przyjęcie urodzinowe

Niedawno obchodziłam urodziny i właśnie z tej okazji powstał pomysł na dzisiejszy wpis. Ten dzień zazwyczaj spędzam z rodziną i przyjaciółmi, ponieważ najbardziej lubię kameralne przyjęcia. Tegoroczne urodziny były dla mnie bardzo ważne, dlatego postanowiłam stworzyć ładną oprawę.

Dekoracje z papieru na przyjęcie urodzinowe

Girlanda z napisem

Jest to jedna z łatwiejszych dekoracji urodzinowych do stworzenia. Wystarczy wyciąć kilkanaście trójkątów z papieru, przykleić lub napisać litery, przeciągnąć przez nie sznurek i powiesić na ścianie. Wszystkie trójkąty wycięłam z papieru do pakowania prezentów, a dziurki zrobiłam za pomocą dziurkacza.

Wymiary trójkątów: szerokość 12 cm, wysokość 14 cm. Wysokość liter 8 cm.

DIY: dekoracje z papieru na przyjęcie urodzinowe

Girlanda z papierowych kółek

Kolejną propozycją jest girlanda z papierowych kół, które wycięłam za pomocą dużego dziurkacza (średnica 5 cm) i zszyłam je na maszynie do szycia. Jeśli nie posiadacie maszyny, to możecie przykleić kółka do nitki.

Girlanda z papierowych frędzli

Girlanda z papierowych frędzli

Ostatnią girlandę stworzyłam z cienkiej, gładkiej bibuły. Sposób wykonania nie jest trudny. Rozwijamy bibułę, przycinamy długie pasy o szerokości ok. 30 cm, które następnie składamy na pół, aby miały szerokość 15 cm. Tak stworzony pas składamy jeszcze kilka razy. Złożony arkusz nacinamy do 3/4 wysokości tworząc w ten sposób cienkie paski. Delikatnie rozkładamy bibułę, aby paski były po jednej i drugiej stronie, następnie zawijamy tworząc małe ruloniki. Wystarczy zrobić 10 zwinięć i przyciąć bibułę. Następnie składamy ruloniki na pół i okręcamy zostawiając na końcu małe oczko, przez które przeciągamy nitkę.

Girlandy przykleiłam za pomocą przeźroczystej taśmy klejącej.

Zapraszam do obejrzenia filmu, w którym pokazałam wszystkie kroki

Tak prezentują się moje girlandy

Girlanda z napisem, dekoracje na urodziny DIYPolenka DIY, dekoracje urodzinowe

Jak świętujecie urodziny? 

Close