Dekoracje z papieru na halloween

Dekoracje z papieru na halloween

Do tej pory nie obchodziłam Halloween, ponieważ ten czas zazwyczaj spędzałam z rodziną w dość tradycyjny sposób. W tym roku nie będzie mnie w Polsce, dlatego pomyślałam, że jest to świetna okazja, aby stworzyć dekoracje na ten dzień.

Dekoracje z papieru na Halloween - zrób to sam!

Dekoracje z papieru na Halloween

Zrób to sam!

Przygotowałam trzy pomysły na papierowe ozdoby: nietoperze na ścianę, etykiety do przekąsek, a także pudełko na popcorn w formie strasznego domku. Nietoperze na ścianę nadają niezwykle mrocznego klimatu, ale są łatwe do wykonania. Wszystkie wzory i opisy jak je wykonać znajdziecie poniżej.

Szablony do pobrania

nietoperze_przycisk_2     pudelko_przycisk_1     etykiety_przycisk

Szablony udostępniam za darmo, ale będzie mi miło jeśli docenisz moją pracę i polubisz mój fanpage na FB (oczywiście jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz).

DZIĘKUJĘ

 

Po kliknięciu przycisku (powyżej) wyświetlą się Wam szablony do pobrania. Wystarczy je ściągnąć na dysk, a następnie wydrukować. Grafiki zapisane są w bardzo dobrej jakości do druku w formacie A4. Szablony udostępniam za darmo do własnego wykorzystania (nie na odsprzedaż). Jeśli chcecie się nimi podzielić wystarczy zalinkować do wpisu lub szablonu.

1. Nietoperze na ścianę

Potrzebne materiały: wydrukowany szablon, czarny papier, nożyczki, taśma dwustronna lub masa mocująca.

Nietoperze na ścianę - szablon

Sposób wykonania

Pobierz szablon (przycisk nietoperze umieszczony na początku wpisu) i wydrukuj go w formacie A4. Jeśli to możliwe zrezygnuj z marginesów. Wytnij wzory nietoperzy wzdłuż ciągłej linii, a następnie odrysuj je na czarnym papierze. Wytnij kilkanaście sztuk. Złóż skrzydła wzdłuż przerywanej linii (te bliżej głowy złóż do wewnątrz, a te na skrzydłach na zewnątrz). Z tyłu przylep masę mocującą, a następnie przyklej nietoperze do ściany. Wszystkie kroki pokazałam w filmie, który znajdziesz na końcu wpisu.

 

2. Etykiety halloweenowe do przekąsek

Potrzebne materiały: wydrukowany szablon z etykietami, patyczki, taśma klejąca, nożyczki.

Etykiety na przysmaki na Halloween

Sposób wykonania

Pobierz szablon, wydrukuj w formacie A4 i wytnij wszystkie etykiety. Za pomocą taśmy klejącej przyklej patyczek do niezadrukowanej strony. Tak powstałe ozdoby wbij do babeczek, ciastek i owoców.

Halloween - etykieta duch

3. Pudełko na popcorn

Potrzebne materiały: dwa wydrukowane szablony z pudełkiem, nożyczki, klej.

Dekoracje na Halloween krok po kroku

Sposób wykonania

Wydrukuj szablom dwa razy i wytnij wzór. Zrób zgięcia wzdłuż przerywanej linii, złóż pudełko i sklej w zaznaczonych miejscach. Do pudełka możesz wsypać takie smakołyki jak cukierki, ciasteczka czy popcorn.

Ozdoby na Halloween - pudełko na popcorn

Zachęcam do obejrzenia filmu, w którym pokazałam wszystkie kroki 

Tak prezentują się moje ozdoby na Halloween. Starałam się, aby nie było ani zbyt słodko, ani zbyt strasznie.

Czy ktoś z Was obchodzi Halloween?

Close