Moje ulubione aplikacje na telefon

Moje ulubione aplikacje na telefon

Dziś mówi się, że smartfon jest przedłużeniem naszej ręki i niestety w tym stwierdzeniu jest wiele prawdy. Obecnie trudno funkcjonować bez internetu, bez tych wszystkich programów i aplikacji. Jeszcze do niedawna byłam zupełną ignorantką, a mój pulpit świecił pustkami. Nadal boję się zaśmiecenia telefonu, dlatego z rozwagą dobieram aplikacje, które instaluję. Jeśli coś się nie sprawdza, to bardzo szybko usuwam.

Dziś podzielę się z Wami moimi ulubionymi aplikacjami, których bardzo często używam. Nie wymieniłam tych dość znanych i oczywistych, z których również korzystam. Chodzi mi o Instagram, Gmail, Tłumacz czy Pinterest. Zapomniałabym dodać, że nigdy nie miałam i nie planuję instalować Facebooka.

Moje ulubione aplikacje na telefon
 

Moje ulubione aplikacje na telefon

Obróbka zdjęć

A color story

To aplikacja, w której najczęściej obrabiam moje zdjęcia. Ma wiele ciekawych i przydatnych funkcji np. krzywą, którą możemy regulować poziom światła, wyostrzanie czy przycinanie i regulowanie pochylenia. Oprócz tego dostępnych jest wiele filtrów i nakładek.

Aplikacja na telefon A Color Story

Snapseed

Z tej aplikacji korzystam trochę rzadziej, ale ma ona jedną bardzo użyteczną funkcję, której nie posiada A color story. Mowa o pędzlach, którymi możemy przyciemniać lub rozjaśniać zdjęcie. Świetna opcja jeśli chcemy punktowo dodać trochę światła lub usunąć cienie.

Afterlight

To aplikacja, którą ostatnio polecało wiele osób. Co w niej takiego niezwykłego? Przede wszystkim nakładka, która przypomina stare zdjęcia. Dzięki niej nasze obrazki wyglądają tak, jakby były lekko przybrudzone, przetarte czy zakurzone. Zauważyłam, że ten efekt coraz częściej pojawia się na instagramie.

Aplikacje na iPhone

Adobe Scan

Coś czego brakowało od dawna! Adobe stworzył aplikację, która zmienia naszego smartfona w przenośny skaner. Wbudowana funkcja szybko rozpoznaje tekst, który następnie możemy zapisać w formacie PDF. Możemy skanować dokumenty, paragony czy notatki. W dodatku Adobe Scan obrabia wszystkie materiały tak, że otrzymujemy czysty tekst na śnieżno białym tle.
Aplikacje do obróbki zdjęć
 

Organizacja

Google Drive

To taki przenośny dysk, do którego można wrzucić zdjęcia, dokumenty, a także tworzyć notatki czy arkusze. Najczęściej korzystałam z niego na komputerze, ale teraz coraz częściej używam go na smartfonie. Teraz mam mniej czasu, dlatego przygotowałam kilkanaście zdjęć na kanały social media, które przerzuciłam na Google Drive. Nieważne z jakiego urządzenia korzystam, mam dostęp do wszystkich materiałów.

Aplikacje na smartfona

Google Keep

To narzędzie pozwala na szybkie zapisywanie notatek i tworzenie checklist. Podobnie jak w Google Drive mamy do niej dostęp z różnych urządzeń.

Focus Keeper

Aplikacja powstała na podstawie techniki pomodoro, w której pracujemy intensywnie nad danym zadaniem przez 25 minut, a po tym czasie mamy 5-minutową przerwę. Focus Keeper kontroluje nasz czas, przypomina o zakończeniu pracy i zrobieniu sobie przerwy. Dodatkowo mamy dostęp do naszych statystyk.

Moje ulubione aplikacje na telefon

Later

Aplikacja, która sprawiła, że regularnie publikuję zdjęcia na moim Instagramie. Od kiedy jestem mamą mam mniej czasu na wszystko, dlatego dobra organizacja to podstawa. Later pozwala na zapisanie zdjęć, dodanie hasztagów, a także na poukładane ich w odpowiedniej kolejności.

Noisli

Lubię pracować przy dźwiękach natury, które nie tylko mnie relaksują, ale także pomagają się skoncentrować. W aplikacji Noisli mamy do wyboru dźwięki takie jak deszcz, burza, ognisko, szum fal, wiatr, las, odgłosy miasta, tłumu i włączonego odkurzacza. Wszystkie opcje możemy ze sobą miksować, tworzyć ulubione połączenia i kontrolować głośność każdej z nich. Ostatnio najczęściej odtwarzam kołysankę w połączeniu z mruczeniem kota. Mój syn to uwielbia! Zresztą ja też 🙂

Aplikacje do zdjęć

Zapraszam do działu KREATYWNIE, gdzie znajdziecie więcej inspiracji.

Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie. Dajcie znać jakie są wasze ulubione aplikacje na telefon.

Close